Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

З'ЄДНАННЯ ЛІФА З СПІДНИЦЕЮ

Ліф і спідницю повністю оброблені з'єднуємо зшивним або настрочним швом. Спідницю плаття вивертаємо навиворіт, ліф — на лицьову сторону. Потім ліф вкладуємо у спідницю лицьовою стороною всередину, суміщуючи бокові шви, виточки і контрольні точки на ліфі і спідниці. Зметуємо і зшиваємо з боку ліфа. Щоб запобігти розтягуванню шва, під строчку з'єднання ліфа з спідницею підкладаємо пружок з основної тканини. Зріз пружка розміщуємо в бік зрізу спідниці. Ширина шва 1,0—1,5 см. Ширина шва з боку ліфа може бути збільшена до 4—5 см. Зрізи обметуємо вручну або на машині.
Якщо по верхньому краю спідниці передбачено зборки, то слід відмітити середину переднього і заднього полотнищ спідниці. По лінії талії відступаємо від верхнього зрізу на 1 см і спідницю пришиваємо двома паралельними лініями вручну або на машині.
Рівномірно розподіляємо зборки і з вивороту по всьому верхньому краю .настрочуємо пруг з основної тканини. Зріз пруга розміщуємо в бік зрізу спідниці. Строчка пришивання пруга повинна проходити по нижній строчці утворення зборки. Ліф вивертаємо на лицьову сторону, а спідницю — навиворіт. Ліф вкладаємо у середину спідниці, складуємо деталі лицьовими сторонами всередину, зметуємо, суміщуємо бокові шви. Виточки і контрольні точки
на ліфі і  спідниці  зшиваємо з боку спідниці.
Якщо за фасоном передбачено зборки на спідниці і ліфі, то зшиваємо з боку ліфа швом шириною 1,0—1,5 см. Ширина шва з боку ліфа може бути збільшена до 4—5 см. Зрізи шва обметуємо.
З'єднання ліфа з спідницею накладним швом. Нижній зріз ліфа перегинаємо в сторону вивороту по наміченій лінії або на величину, що дорівнює оздоблювальній строчці плюс 1,5 см, зметуємо і припрасовуємо. Якщо на спідниці передбачено зборки, то її призбируємо, рівномірно розподіляючи зборки. Оброблений ліф накладує-мо на спідницю, суміщуємо бокові зрізи, виточки, центр переду і спинки ліфа з центром переду і спинки спідниці, приметуємо і настрочуємо. Нитки наметування видаляємо, з вивороту зрізи обметуємо. Пропрасовуємо.
З'єднання ліфа з спідницею швом з кантом. Смужку для канта зшиваємо, потім перегинаємо вздовж виво-ротною стороною всередину, вирівнюємо зрізи. Заготовлений кант приметуємо до лицьової сторони ліфа або спідниці зрізами в сторону зрізу основної деталі і пришиваємо на відстані, що дорівнює ширині канта. Так само пришиваємо мереживо, оборки або волани. Спідницю вивертаємо навиворіт, а ліф на лицьову сторону. Після цього ліф вкладуємо у спідницю, суміщуючи бокові зрізи, виточки і контрольні точки, приметуємо і пришиваємо з боку деталі з кантом. Строчку прокладаємо по шву пришивання канта.
З'єднання подовженого ліфа з спідницею з фігурними лініями. Низ подовженого ліфа або верх спідниці може бути оформлений фігурними або овальними лініями, мисом тощо, які обшиваємо підкрійною обшивкою з основної тканини. Обшивку, яка викроєна за формою оброблювального зрізу, накладуємо лицьовою стороною на лицьову сторону ліфа або спідниці. Вирівнюємо зрізи і обшиваємо з боку обшивки, відступивши від краю зрізів на 0,7 см. Шви в кутиках обрізаємо, залишаючи на припуск 0,2—0,3 см, а у внутрішніх кутиках надсікаємо, не доходячи до строчки на 0,1 см. Обшивку відгинаємо навиворіт, виметуємо за перекантовкою виробу на 0,1 см, припрасовуємо. Ліф накладаємо на оброблену спідницю, або спідницю на ^броблений ліф по наміченій лінії, наметуємо і настрочуємо. Ширина шва залежить від моделі.
Обробка лінії талії під резинку. Резинку по лінії талії втягуємо у виріб з відрізним і невідрізним ліфом.
У виробах з відрізним ліфом -оброблену спідницю у зборки з'єднуємо з ліфом, приметуємо і пришиваємо з боку спідниці. Зріз ліфа відгинаємо в бік спідниці, виправляємо шов, приметуємо на ширину резинки плюс 0,3 см від шва пришивання ліфа з спідницею. Пришиваємо, припрасовуємо і втягуємо резинку.
У виробах з невідрізним ліфом смужку тканини шириною 3— 3,5 см і довжиною, що дорівнює лінії пришивання виробу плюс 2—3 см, наколюємо і приметуємо нижче лінії талії на 1—2 см для напуску. Настрочуємо на відстані 0,1 см від підігнутих країв шовковими нитками під тон виробу. Ширина смужки у готовому вигляді дорівнює ширині резинки, яку втягують, плюс ще 0,3 см.

 

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (04.05.2014)
Просмотров: 2660 | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
avatar