Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Вишивка
Вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.
 
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ
Старовинні вишивки, які збереглися до нашого часу, показують, що наш народ славиться умінням і майстерністю вишивання шовком, шерстю, золотом, сріблом, перлами, самоцвітним камінням, бісером, лляними і бавовняними нитками і дають уявлення про високий рівень народного мистецтва, яке склалося ще в далекій давнині.
Для російського національного одягу характерні мотиви геометричного і рослинного орнаменту, розміщеного у вигляді прямих смуг по краях одягу. Різноманітними за тонами шовком, шерстю, бісером, вишивкою по канві або за лічбою ниток по полотну, суцільними заповненими стібками .народні майстерниці створювали чудові картинки на історичні теми.
Возз'єднання українського народу з великим російським народом влило нові животворні соки в національну культуру обох братніх народів. Спільність їх матеріальної і духовної культури відбилась на оздобленні одягу та інших виробів. Оздоблення вишивкою одягу і предметів побуту — органічна риса українського декоративно-прикладного мистецтва. Вишивкою оздоблюють сорочки, рушники, платки, скатерті, занавіски, облямівки, покривала та багато іншого.
Особливо поширені на Україні вишивки на рушниках. В оздобленні рушників орнаментом і вишивкою створилися
свого роду традиції як в характері композиції орнаменту, так і в техніці виконання. Ще й тепер існують «рушникові» прийоми вишивання, що полягають в різноманітних накладних декоративних швах, які виконуються кольоровими нитками по білому полотну.
Українські народні вишивки виконують дуже красивими різноманітними швами, їх вишивають або за лічбою ниток тканини, або вільно, за рисунком, нарисованим від руки. Лічильні вишивки виконують на полотні, яке має рівне переплетення ниток. Вишивки, що виконуються за рисунком негеометричної форми, часто поєднуються з лічильними швами. Лічильні вишивки поділяються на ажурні і вишивки, які оздоблюють тканини по поверхні. '
До ажурних вишивок, для виконання яких з тканини витягаються нитки, належать різноманітні мережки: «одинарна гречка», «подвійна гречка», «одинарна ляхівка», «подвійна ляхівка», «потрійна ляхівка», «пробирання», «шабак» та інші. До цих же видів ажурних вишивок належить «вирізування» — прозоре шитво, яке комбінує узор з окремих вирізаних отворів, обметаних нитками.
За своїм характером «вирізування» не може дати ніяких інших форм, крім геометричних. Воно прекрасно поєднується з гладдьовою вишивкою — «лиштвою», яка на фоні полотна дає прекрасний рельєфний узор. Інколи, для більшої контрастності, при вишиванні «лиштви» і «вирізування» застосовують сірі з синявою і коричневі нитки власного фарбування.
До вишивок, які оздоблюють тканину по поверхні, належать такі українські народні шви: «хрестик», «насипка», «городки», «коропова луска», «кривулька», «штаповка» та інші, а також різноманітні види гладі: «лиштва», «качалрч-ка пряма», «качалочка коса», «полтавська гладь» та інші. Вільні рисунки, що їх виконують від руки, вишивають «полтавською гладдю», «штаповкою», «ялиночкою» та іншими швами. Багато українських народних швів двосто-ронні. Вони розраховані на те, щоб з вивороту вишивка була така сама, як і з лицьової сторони.
За роки радянської влади декоративно-прикладне мистецтво України досягло небувалого розквіту.
Радянський народ не тільки зберігає традицію старовинної народної вишивки, а й доповнює її новими зразками своєї майстерності. Талановиті майстри і художники вишивального промислу І гуртків самодіяльності по вишиванню створили велику кількість художніх виробів, зокрема ряд унікальних зразків значної художньої цінності.
Крім ручної вишивки, на підприємствах, у гуртках художньої самодіяльності, на курсах розвинена машинна вишивка, яка при правильному технічному виконанні своєю красою і витонченістю не тільки не поступається перед ручною вишивкою, але в багатьох видах швів набагато перевершує ЇЇ в практичності, витонченості і тонкості виконання.
Такі види робіт, як білизняна аплікація, дрібні глад-дьові рисунки для оздоблення блузок на найтонших тканинах, обшивка країв тонкими шовками, по красоті аж ніяк не поступаються перед ручною вишивкою, а по практичності і швидкості виконання значно перевершують її.
Є, проте, вишивки, які не можна виконати на машині (вишивка бісером, хрестиком, різноманітні оздоблювальні шви), їх можна вишивати, поєднуючи ручну вишивкуз машинною, наприклад: вишити художню або лічильну гладь на машині, а бісером або хрестиком цей же рисунок оздобити вручну. При вишиванні пейзажів і портретів також добре поєднувати машинну вишивку з ручною.
Основна мета даного розділу — висвітлити способи художнього оздоблення верхнього одягу і білизни, а також оздоблення предметів побуту ручним і машинним способом.
 
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (18.03.2014)
Просмотров: 1216 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar