Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Вишивання полтавською гладдю
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Вишивання полтавською гладдю на машині.
При вишиванні полтавською гладдю на машині тканина повинна бути туго натягнута в п'яльцях, інакше робота буде стягнутою і зіпсованою. Вишивати найкраще нитками муліне або шовком у трубочках № 65.
Натяг ниток повинен бути настільки вільним, щоб верхня нитка не стягувала тканину і не робила петлі з лицьової сторони, а нижня — гладенько лягала по тканині з вивороту і не проглядала б в уколах голки на лицьову сторону. При вишиванні на машині полтавську гладь виконують крупною строчкою.
Строчать поволі від себе і до себе, розміщуючи стібки (довжиною 5—6 мм) щільно ряд біля ряду. Вишиваючи цей шов зліва направо, треба стежити за тим, щоб стібки розміщувались у шахматному порядку і щільно прилягали один до одного (рис. 450).


Перші стібки гладі треба вишивати від краю кожної окремої пелюстки до її основи, вколюючи голку рівно по краю і нерівне до основи, для непомітного переходу наступних стібків.
Якщо ж кольори ниток повинні різко відрізнятися один в,їд одного, тоді стібки повинні бути рівними з однієї і другої сторони; наступні стібки не переходять у попередні, а вишивають їх встик, спочатку прострочивши біля першого, ряду стібків, щоб тканина між рядами стібків не розтягувалася.
Бісерні шви. При першому способі вишивання бісерним швом на машині вишивка має вигляд дрібних вузликів, вишитих гладдю. Техніка виконання бісерного шва вузликами полягає в тому, що, роблячи дрібний сті-бок, вколюють голку 3— 5 разів у дві точки, розміщені одна від одної на віддалі 1 мм, і, таким чином, вишивають вузлик гладдю. Потім строчать дрібною строчкою і, роблячи наступний вузлик, закривають майже всю строчку, і так вишивають до кінця ряду. Наступний ряд вузликів розміщують між попередніми вузликами у шахматному порядку. Цей спосіб вишивання бісерним швом дає дещо опуклу вишивку. Його добре застосовувати для оздоблення верхнього одягу у поєднанні з художньою гладдю. Добре також застосовувати його для вишивання серцевини квітів: роз, ромашок, волошок, маків, хризантем і т. д. Для вишивання білизни бісерним швом треба брати найтонший строчний шов. Звичайно, бісерний шов один не дає ефекту, його треба поєднувати з білою або художньою гладдю. Наприклад, вишиваючи листок, можна вишити половинку листка гладдю, а другу половинку обшити по контуру вузьким гладдьовим валиком і заповнити бісерним швом (рис. 451,а). При другому способі вишивання бісерним швом на машині вишивка має вигляд дрібної «строчки завитушками». Цей шов має ефектний вигляд у вишивках жіночої білизни в поєднанні з білою гладдю. «Строчку завитушками» треба розміщувати так, щоб вся тканина покривалася бісерним швом. Другий ряд завитушок повинен закривати краї першого ряду (рис. 451,6). У кольоровій художній вишивці можна застосовувати бісерний шов «строчка завитушками» для вишивання фону. Вводити різноманітні кольор"и ниток бісерним швом дуже зручно, бо він розсипається дрібними краплинками, і можна легко ввести до п'яти тонів у одну пляму безконтрастного переходу від кольору до кольору. Бісерним швом «строчка завитушками» добре вишивати овочі, фрукти і серцевини в квітах. Поєднання його з художньою і швидкою гладдю при вишиванні пейзажів і портретів дуже ефектне. В оздобленні платтів цей шов застосовується для вишивання цупкою парчевою ниткою. Парче: 


ву металеву нитку намотують на човникову шпульку, причому натяг цієї нитки не повинен бути тугим. Рисунок треба спочатку вишити художньою гладдю, а потім натягнути тканину в п'яльці виворотом угору і вишивати по вивороту шовком такого самого кольору, як і парча; парчева нитка лягатиме з лицьової сторони вишивки.
Гладь по тюлю. На тюлі можна вишивати гладдю (рис. 452) різноманітні красиві узори. Прозора тканина тюлю є красивим фоном для білої і кольорової гладі. Рисунки для цього треба підбирати не дуже малі. По білому тюлю добре- вишивати білим шовком. Для кольорової вишивки не треба брати різкі кольори ниток. Наприклад, положок для дитячого ліжка можна вишити такими кольоз рами ниток: рожевим, беж, коричневим, золотистим,  лимонним або в голубих тонах.
При вишиванні на машині гладдю по тюлю треба нанести рисунок на цупкий, але ламкий папір і приметати його до тюлю, а потім тюль з приметаним рисунком натягти в п'яльці з гвинтом, що регулює натяг. Спочатку звільняють гвинт і натягають тюль у п'яльці, які вільно пропускають його, а потім гвинт закручують і трохи підтягають тюль, але лише по поздовжній нитці. Відомо, що при вишиванні на машині тканина в п'яльцях повинна бути натягнута туго, інакше вишивка може бути стягнутою.
Для вишивання гладдю по тюлю машину треба відрегулювати так, щоб нитка в човнику була натягнута не дуже туго, а верхня нитка вільно лягала на поверхні тканини, не роблячи петельок. Треба пам'ятати, що при строчінні натяг верхньої нитки повинен дорівнювати натягу нитки в човнику. Голку треба підбирати дуже тонку і гостру, щоб вона не переривала ниток тюлю.


Рельєфну гладь по тюлю вишивають так. Натягнувши туго в п'яльці тюль, настилають строчкою по контурах рисунка, приметаного до тюлю. Потім строчку обшивають вузьким гладдьовим валиком, і весь простір між валиками заповнюють косими стібками по паперу, розміщуючи стібки настилки так, щоб нитки гладі перетинали нитки настилки. Після цього знімають папір, що залишився після настилання, і вишивають гладь косими стібками, перетинаючи нитки настилки. Рельєфну гладь добре поєднувати з бісерним швом вузликами.
По тюлю можна вишивати також і швидкою гладдю. Обшивши строчкою контур рисунка по паперу, знімають папір і ті деталі рисунка, в яких зазначається гладь, заповнюють крупною строчкою якнайближче ряд біля
РЯДУ.


Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (22.03.2014)
Просмотров: 2237 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar