Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Тканина - шви.

Для цього па наміченій крейдою лінії прокладають зметувальні стіб-ки, причому нитку не натягують. Стібки утворюють петельки величиною 1,5—2 см. Наклавши сильця, деталі розсувають, нитки стібків між ними натягують і розрізують. Кінці ниток, що виступають з тканини, визначають напрям наміченої лінії.
Зметувальний шов застосовується у всіх випадках^тимчасового скріплення деталей між собою. Довжина зметувального стібка залежить від його призначення і товщини тканини. Обкидний шов застосовується для забезпечення зрізів тканин від обсипання ниток і на відкритих швах при пошитті виробів без підкладки.
Петельний шов  застосовується переважно для обшивання петель і обкидання зрізу сипких тканин. Прокол голкою робиться на віддалі 1—3 мм від краю зрізу. Нитка після виходу на лицьову сторону тканини, утворивши петельку, обхоплює край тканини і входить у центр петельки. Стібок затягують, і петелька щільно обхоплює пропущену в неї нитку.
Потайний шов застосовується для підшивання низу плаття, рукавів і горловини. При виконанні цього шва підігнутий і злегка відігнутий край тканини проколюють голкою всередині тканини, проштовхують голку на 0,5 —Ісм, біля виходу голки проколюють нижню тканину, захоплюючи 1—2 нитки, потім на відстані 1 мм від виходу голки проколюють нижню тканину, захоплюючи лише одну нитку, і т. д.

Скісний шов  застосовується тоді, коли треба по скісному зрізу вставити надставку так, щоб був суміщений рисунок. У таких випадках підігнутий край деталі приметують дрібними скісними стібками по лицьовій стороні, потім тканину відгинають і зшивають з вивороту.

Шов «через край»  застосовується у тих випадках, коли треба з'єднати два пружки тканини або вставити клини у спідні і нічні сорочки.
Підшивний відкритий шов  застосовується для підшивання підігнутих країв тканини. Краї тканини підгинають і підшивають, тримаючи виріб підігнутим краєм догори (манжети, комір). Зборочний ' шов „застосовується для збирання тканини в зборку, а також як оздоблювальний/  Ручний шов-строчка  зовнішнім виглядом нагадує машинний. При його виконанні голка вколюється в місце виходу її в попередньому стібку. Довжина кожного стібка цього шва на вивороті дорівнює двом стіб-кам з лицьової сторони. На лицьовій стороні стібки повинні сходитись щільно один до одного. Ручний шов-строчка застосовується у тих випадках, коли треба одержати щільну і міцну строчку, а застосувати машинний шов неможливо.
Шов «за голкою» застосовується при зметуван-ні тканин у смужку і клітку. Виконується він так само, як і ручний шов, проте стібки його не прилягають щільно один до одного і між ними допускається деякий інтервал.
Штуковка  застосовується при порізах шерстяних і суконних виробів. Мета штуковки— зашити проріз міцно і непомітно.
У шерстяних виробах штуковку виконують так: вводять голку, трохи відступаючи ВІД краю порізу виробу, і роблять стібки через край назад-вперед голкою, як при штопанні, злегенька притягаючи один край порізу до

другого.  При цьому найкраще користуватися ниткою,   висмикнутою   з цієї самої тканини.
Штуковка прямого порізу у товстих тканинах (сукно, драп) потребує особливого прийому. Голку вводять у край порізу, не проходячи всієї товщини тканини, а лише доходячи до верхнього кута порізу.

Стібки роблять не через край, а всередину з краю порізу назад-вперед голкою. Потім з вивороту проклада^ ють_шов через край, не проколюючи голкою всієї тканини, а лише захоплюючи виворотний шар.   Другим швом  для міцності обробляють поріз.
Нитки підбирають відповідно до кольору і товщини тканини.
Штопка  застосовуєтся для лагодження протертих місць у тканинах. Стібки при штопанні накладаються в поздовжньому і поперечному напрямах.
Оздоблювальні шви
Шов «козлик»  застосовується для підшивання низу платтів, рукавів і горловини в густих тканинах, а також при оздоблювальних роботах. Форма стібка — хрестоподібна., Виконується він у два прийоми. Перший прокол голкою роблять у непідігнутий край тканини знизу вгору, щоб сховати вузол нитки. При наступному проколі (перший прийом) голкою захоплюють частину товщини нижнього шару тканини, а потім проколюють зверху непідігнутий край, захоплюючи повну його товщину (другий прийом).
Прокол голкою роблять справа наліво, а накладання стібків — у зворотному напрямі.
Шов «ялинка» застосовується для підшивання підкладки і як оздоблювальний. Виконується він так: зробивши перший прокол, виводять голку, нитку спрямовують похило на 0,5 см вправо, роблять петлю, затискуючи нитку великим пальцем лівої руки, потім цей прийом чергують то вліво, то вправо.
Буфи  — ручні  і машинні — застосовують як оздоблення.
Буфи ручні збирають рядами з вивороту через край складеної вдвоє тканини, а машинні прострочують по відмічених лініях з лицьової сторони, причому злегка послаблюють натяг верхньої нитки. Потім нитки стягують і одночасно рівномірно розподіляють зборки. Нитки закріплюють.

Вафлі  також застосовують як оздоблення. При виконанні цього виду шва на тканині по вертикалі запрасовують складки глибиною 0,5 см, які скріплюють стібками на віддалі 1,5—2 см. Наступні ряди скріплюють у шаховому порядку. Зубчики  застосовувані для оздоблення, роблять так. Смужку тканини шириною 2—3 см ріжуть на квадратики. Кожний квадратик двічі перегинають по діагоналі.
Утворені трикутники вкладають один в один, зметують, прострочують на машині. Смужку з кутників застосовують як оздоблення. Трикутники  застосовують для оздоблення, закріплення складок і строчок.
Виконують трикутник так: на тканину шовковими нитками наносять його контур, потім перший прокол голкою роблять з вивороту на лице від вершини трикутника. Виведену на лицьову сторону нитку прокладають на стороні трикутника, заповнюючи його. Нитки треба вкладати щільно^одну біля одної з однаковим натягом.

 

 

 

 

 

 

 

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (13.04.2014)
Просмотров: 1914 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar