Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Советы

РОЗКЛАДКА І РОЗКРОЮВАННЯ

РОЗКЛАДКА І  РОЗКРОЮВАННЯ
Розкладка деталей викройки на тканині виконується для більш економного її використання. Принцип розкроювання тканини залежить від ширини тканини і форми розкроюваних деталей. Тканину для розкроювання складають лицьовою стороною всередину, а для асиметричних виробів розкладають у розгорнутому вигляді.
Слизькі шовкові тканини перед розкроюванням сколюють булавками або тимчасово змету-ють, щоб вони не зсувались.
Спочатку на тканині укладають крупні деталі (спинку, пі-лочку, рукава, спідницю), а між ними — дрібні (комір, підкомір, клапани, кишені, пояс та ін.), враховуючи при цьому напрям поздовжньої нитки, ворсу, відтінок і рисунок тканини, а також припуск на шви і запаси.
На тканинах з одностороннім напрямом рисунка всі деталі викройки укладають в одному напрямі. На оксамиті, плюші та вельветі всі деталі викройки розкладають так, щоб ворс був направлений знизу вверх, а на байці та фланелі — зверху вниз.
При розкроюванні смугастих або картатих тканин треба стежити за симетричним розміщенням і збігом смужок, за кольором і шириною в бокових швах і посередині кожної деталі. На таких тканинах деталі викройок можна розкладати не тільки в поздовжньому, айв косому або поперечному розміщенні смужки або клітки відповідно до фасону.
При розкроюванні виробів треба враховувати такі припуски на шви, см:
По горловині, ростку і проймі      .........    0,5—1
»   плечових зрізах...............    1,5—2
По бокових зрізах     ...............      2—З
»   талії (якщо плаття відрізне по лінії талії)  , ...........     З—4
Внизу на підгин     ................      5—6
По рукавних зрізах (на запас)      .........        2
Внизу рукава       .................         З
Деталі викройки на тканині обводять тонкозаструганою крейдою, потім другою крейдяною лінією відмічають припуски на шви і запаси. Вирізують деталі по другій крейдяній лінії, а по першій лінії, виточках і складках прокладають сильця — для правильного з'єднання деталей між собою.
Дрібні деталі, такі як комір, манжети і клапани, можна викроїти після першої примірки, остаточно уточнивши їх форму.

 

Категория: Советы | Добавил: master1 (05.04.2014)
Просмотров: 1196 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar