Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Советы

ПІДГОТОВКА ТКАНИНИ ДО РОЗКРОЮВАННЯ

ПІДГОТОВКА ТКАНИНИ ДО РОЗКРОЮВАННЯ
Тканини, з яких шиють різні вироби, мають різноманітні властивості і неоднаково в процесі обробки сприймають змочування, прасування і дають неоднакову усадку при пранні.
Приступаючи до розкроювання, необхідно знати, як підготувати ту або іншу тканину. Якщо тканина має нерівність, її вирівнюють по нитці, щоб не було перекосів, потім тканину декатирують водою або обробляють парою.
Декатирують у домашніх умовах різними способами. Бавовняні, лляні і штапельні тканини можна намочити в теплій воді, потім злегка просушити і розпрасувати. Тканини з натурального шовку (крепдешин, креп-жоржет) треба загорнути на кілька годин в намочене і добре віджате простирадло, потім розпрасувати з вивороту. Шерстяні і напівшерстяні тканини загортають у змочене і добре віджате простирадло на 8—10 годин, потім прасують з вивороту через зволожену тканину.
Тканини з синтетичних волокон (капрон, дедерон, нейлон та ін.) не дають усадки, не мнуться, багато з цих тканин після прання не треба прасувати. Деякі синтетичні тканини можна прасувати через зволожену тканину помірно гарячою праскою.
Тканини вельвет, оксамит і плюш не декатирують, не рекомендується їх прасувати, бо при прасуванні заминається ворс. Такі тканини прасують навису. Ворс, що зам'явся, відпарюють.
Якщо на тканині є будь-які дефекти, плями або фабричний брак, то ці місця відмічають крейдою або ниткою, щоб при розкроюванні зазначені дефекти не потрапили на видні місця.

 

 

Категория: Советы | Добавил: master1 (05.04.2014)
Просмотров: 1587 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar