Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Советы

ОСОБЛИВОСТІ ФІГУР

ОСОБЛИВОСТІ ФІГУР
Розпочинаючи креслити рисунок викройки жіночого плаття, треба враховувати особливості будови тіла жіночої фігури і добре знати процес знімання мірок. Фігури розподіляють на правильні, тобто умовно-пропорціональні, і з відхиленням від пропорції, тобто сутулі і перегинисті.                                             ;
До умовно-пропорціональних належать фігури, в яких окремі частини тіла пропорціональні, тобто мають правильне співвідношення між собою.
Сутулі фігури мають опуклі лопатки, довгу талію, широку округлу спину і запалі груди.
Перегинисті фігури характеризуються високим бюстом, вузькою і плоскою спиною, короткою талією .
Фігури з відхиленням потребують великої уваги при зніманні мірок і можуть мати ряд додаткових (контрольних) мірок.
ЗНІМАННЯ МІРОК
Знімання мірок з фігури людини — відповідальний процес, бо неправильне знімання мірок призводить до неправильних розрахунків, а отже, і до спотворення рисунка, від чого пізніше залежить якість пошитого виробу.
При побудові рисунка основної викройки передбачаємо припуски до мірок на вільне облягання. Величина припусків залежить від моди, фасону і виду виробів.
Кількість мірок залежить від виду виробу. Знімати мірки треба дуже уважно по тонкому платтю, щоб легше було знайти природні точки фігури. При зніманні мірок людина повинна триматися просто і спокійно.
Всі мірки довжини знімають і записують повністю, а мірки ширини спинки і півокружностей знімають повністю, а записують у половинному розмірі, бо рисунок викройки складають повністю по довжині і на половину фігури по ширині і окружностях.  Для кращого визначення лінії талії фігуру оперізують тасьмою. Мірки знімають сантиметровою стрічкою і записують їх скорочено початковими буквами в такій послідовності:
1. Півокружність шиї — ПОШ . Мірку знімають по основі шиї до шийної западини.

2.  Півокружність грудей — ПОГ. Мірку знімають горизонтально на рівні пахвових западин, по лопатках спини і опуклих частинах грудей. Мірка півокружності грудей є основною, бо вона визначає розмір виробу.
3.  Півокружність талії ПОТ. Мірку знімають по найбільш тонкій частині фігури.

4.  Півокружність   стегон — ЯОС,   Мірку   знімають   по   самій опуклій частині сідниць і живота.
5.  Ширина спинки — ШС. Мірку знімають  горизонтально по лопатках між задніми кутами  пахвових западин,  безпосередньо над ними.
6.  Ширина грудей — ШГ (контрольна мірка). Мірку знімають горизонтально над основою грудних залоз між вертикалями,  що йдуть вверх від передніх кутів пахвових западин. В ділянці грудей сантиметрова стрічка лежить безпосередньо над лінією обхвату грудей. Записуємо у половинному розмірі.
7.  Довжина спинки до талії — ДТ. Мірку знімають від сьомого шийного хребця до талії (нижнього кінця стрічки).

8.  Довжина виробу — ДВ. Мірку знімають від сьомого шийного хребця вздовж спинки до бажаної довжини, сантиметрову стрічку притримуємо в ділянці лінії талії. Довжина   виробу залежить від моди і фасону виробу.
9.  Довжина переду до талії — ДПТ. Мірку знімають від сьомого шийного хребця, через плече  по  найбільш  опуклій   частині грудей до  талії (нижнього кінця стрічки).
10.   Висота грудей — ВГ. Мірку знімають від сьомого шийного хребця біля основи шиї до найвищої точки грудної залози.
11.  Довжина  плеча — ДП — контрольна мірка.  Мірку знімають від основи шиї до місця зчленування руки з плечем.
12.  Довжина   рукава — ДР.   Мірку  довгого  рукава  знімають від плечової кісточки до зап'ястя руки при зігнутому положенні руки у лікті; для рукава довжиною 3/4 — на 13—15см нижче ліктя, мірку  короткого  рукава — вище  за  лінію  ліктя   на   10—12  см. Одночасно для довгого рукава і рукава довжиною 3/4 мірку знімають до лінії ліктя.
13.  Окружність плеча у верхній частині — ОПВ — контрольна мірка. Мірку знімають при вільно опущеній руці перпендикулярно осі    плеча так, щоб верхній край сантиметрової стрічки торкався заднього кута підпахвової западини.
14.  Окружність   зап'ястя—03.   Мірку   знімають   по   основі кисті руки.
15.  Довжина спідниці — ДС. Мірку знімають від талії по боку вниз до бажаної довжини.
16.  Довжина брюк — ДБ. Мірку знімають від талії по боку до  кісточки.  Довжина  залежить  від  моди.  Одночасно  знімають мірку довжини до коліна.

 

 

Категория: Советы | Добавил: master1 (05.04.2014)
Просмотров: 1199 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar