Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Советы

ОБРОБКА ВИТОЧОК І М'ЯКИХ СКЛАДОК

ОБРОБКА ВИТОЧОК І М'ЯКИХ СКЛАДОК
Виточки залежно від розміщення на виробі бувають верхні (нагрудні) і виточки по лінії талії.
Верхні виточки розміщують вниз від плечового шва, горловини, пройми або бокового шва. У жіночих виробах ці виточки є основними, вони необхідні для утворення опуклості в ділянці грудей.
Виточки по лінії талії необхідні для прилягання виробу по фігурі на лінії талії. У виробах з щільним приляганням до фігури розхил виточок більший, ніж у виробах напівприлягаючої форми.
Виточки можуть бути розрізні, нерозрізні, виточки-складки, виточки, що переходять у складки або защипи. Розрізні виточки зметуємо, складаючи деталь лицьовою стороною всередину, і зшиваємо, відступивши від зрізів деталі на 1—1,5 см, шов у кінці виточки зводимо нанівець.
Виточки в середині деталі зшиваємо на 1—1,5 см вище одного із кінців розрізу, поступово розширяючи шов до наміченої ширини, і зводимо його нанівець у другого кінця виточки. Слабину, що утворилася у кінці виточок, спрасовуємо.
Нерозрізні виточки зметуємо і зшиваємо по зазначеним лініям. Виточки іноді настрочуємо по лицьовій стороні шовковими нитками.
Виточки, які переходять у складки, зшиваємо, починаючи від згину по ширині припуску, на складку і продовжуємо по боку, І Іотім спрасовуємо. Якщо м'яка виточка повинна бути розпрасо-шшою, то по ширині припуску на складку не строчимо.
Для того щоб в процесі носіння виробу припуск на складку цс зміщувався, закріплюємо його поперечною строчкою після роз-ІІр.чсування виточки з вивороту.
Складки являють собою одну з різновидностей виточок. На неповних деталях виробу їх проектуємо для того, щоб виріб добре Ілягав по лінії талії, або як фасонні лінії. Складки можуть бути зустрічними, байтовими, односторонніми, застроченими по псі /і довжині, або у вигляді защипів.
Односторонні складки — це складки, у яких всі згини з лицьо-ної сторони направлені в один бік, а з виворотної — у другий. Ширина їх залежить від моделі. При заметуванні складок деталь перетинаємо по наміченій середній лінії лицьовою стороною всередину і зметуємо бо боковій лінії, потім зшиваємо.
Видаляємо нитки наметування, складку відгинаємо на один Пік і припрасовуємо. Якщо передбачено моделлю, складка з лицьової сторони може бути оздоблена строчкою, при цьому край гкллдки може бути відлітним. В цьому разі складку зметуємо з вивороту по"наміченій лінії, відгинаємо вбік, заметуємо, припрасовуємо і закріплюємо з лицьової сторони оздоблювальною строчкою. Нитки наметування видаляємо і складки припрасовуємо з вивороту через вологу тканину.
Зустрічні складки — це складки, у яких згини з лицьової сторони направлені один проти одного, азвиворотної — у протилежні сторони.
При зметуванні складки деталь перегинаємо по наміченій середній лінії лицьовою стороною всередину і зметуємо по боковій лінії, потім зшиваємо.
Нитки наметування видаляємо, залишаючи їх тільки на ділянці, де складка буде розходитися. Складка з лицьової сторони може бути оздоблена строчкою, тоді краї складки з лицьової сторони можуть бути відлітними. В цьому разі складку зметуємо з вивороту, розкладуємо на обидві сторони, припрасовуємо і з лицьової сторони прокладаємо оздоблювальну строчку. Припрасовуємо; з вивороту через зволожену тканину.
Бантові складки за зовнішнім виглядом являють собою виворітну сторону зустрічної складки або дві односторонні складки, згини яких з лицьової сторони направлені в протилежні сторони і утворюють «бант».
Обробляємо бантові складки аналогічно зустрічним. Після остаточного спрасування складок, передбачених на виробі, нитки наметування видаляємо і ще раз прасуємо через зволожену тканину для повного видалення слідів ниток наметування.

 

 

 

Категория: Советы | Добавил: master1 (18.04.2014)
Просмотров: 3007 | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
avatar