Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Сітки
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Сітки.
Білизняна сітка. Незалежно від форми сітки лічити і витягати нитки треба від одного з кутів. Накреслюють, наприклад, прямокутну сітку (рис. 426). 


В одному з кутів підрізують і витягають протягом всієї вертикальної лінії дві-три нитки залежно від густоти тканині:, потім від цього самого кута витягають протягом всієї горизонтальної лінії дві-три нитки. Таким чином, підготували дві лінії, по яких можна легко підрахувати і підрізати певну кількість ниток.


Не треба підрізувати близько до краю, щоб тканина не обсипалась. У цьому випадку від кута по горизонтальній лінії прорізують 12 ниток, враховуючи дві аботринитки, витягнуті раніше. Потім залишають 12 ниток, і так протягом всієї лінії до наміченої точки. Якщо в кінці лінії нитки залишаються не підрізаними, ' необхідно додати ще одну клітку, тобто продовжити раніше намічену лінію, оскільки в кожному куту нитки повинні бути підрізаними. Потім від кута по вертикальній лінії також підрізують 12 ниток, враховуючи дві-три нитки, витягнуті
раніше, і залишають 12 ниток, і так протягом всієї лінії до наміченої точки. Потім витягають крайню, дванадцяту, нитку останніх підрізаних квадратів обох ліній і там, де вони перетинаються, підрізають їх. Таким чином знаходять четвертий кут прямокутника, і лише після цього можна підрізувати нитки з іншої сторони і витягати їх спочатку по горизонталі, а потім по вертикалі. Після цього сітка до вишивання вважається підготовленою.
Коли нитки для сітки витягнуті, тканину натягають в п'яльці, закріплюють нитку без вузла біля краю сітки і, відокремивши половину залишених ниток, тобто шість, ділять їх ще по три нитки і вишивають плоский стовпчик штопально-гладдьовим швом, вколюючи голку між нитками і виводячи на край. Потім через кут квадрата по вивороту переходять до наступного стовпчика, вишивають його до половини і завивають павутинку, закріплюючи нитку за всі чотири сторони клітки. Після цього продовжують вишивати початий стовпчик (рис. 427). 


При переході від стовпчика до стовпчика їх треба закріплювати одним стібком. Сітку треба вишивати рядами: один без павутинок, другий — з павутинками. Краї сітки обшивають гладдьовим валиком групами. Вишивають валик по підрізаних нитках. Ширина гладдьового валика 3—4 мм. Кути не треба заповнювати гладдьовим валиком, а переходити до іншої сторони клітки під прямим кутом (рис. 428).


Філейна сітка. По філейній сітці (рис. 429) можна вишивати різноманітні рисунки багатьма швами, тоді робота набирає філе-гіпюрного вигляду. Найпоширенішим швом при вишиванні по дрібній філейній сітці є штопально-гладдьовий. По великих клітках виконують штопальний шов у вигляді тканинного шва, а по дрібних — у вигляді гладдьового.
Для дрібної філейної сітки нитки витягають з такою лічбою: чотири—п'ять—витягнути, три—залишити. Коли нитки для сітки витягнуті, її натягають в п'яльці і обвивають нитки, залишені для основи сітки, вколюючи голку в кожну кліточку 3—4 рази, і так по горизонталі і вертикалі.

Щоб швидко обвивати сітку, голку тримають вушком вперед, а наперстком підштовхують з гострого кінця голки. Переходячи через кут, де перетинаються залишені нитки, робочу нитку проводять косим стібком по вивороту.
Після обвивання сітки обшивають краї вузьким гладдьо-вим валиком без петлі, причому валик вишивають справа наліво, вколюючи голку в тканину і виводячи її у вільний


простір у кліточці. Кути при вишиванні вузького гладдьо-вого валика заповнюються.
Рисунок по сітці вишивають так. Відраховують клітки, закріплюють нитку в тій клітці, де починається рисунок, так, щоб край нитки був потім закритим, і за лічбою кліток заповнюють рисунок штопально-гладдьовим швом.
Жіночу і дитячу білизну добре оздоблювати філейною сіткою у вигляді прошв або трикутників із зубчиками.
В оздобленні столової і постільної білизни звичайно застосовують сітки квадратної або прямокутної форми.
Одно кольорова декоративна сітка. Рисунок, вишитий на фоні сітки (рис. 430), ажурний і красивий. 


Для цього рисунок наносять на тканину, а потім на тій частині тканини, яка є фоном для рисунка, витягають сітку з такою лічбою ниток: три — витягнути, вісім — залишити, і так по горизонталі і вертикалі. Лічбу ниток можна змінювати залежно від товщини тканини і від бажання зробити сітку більш або .менш прозорою, необхідно лише змінювати лічбу ниток у попередній пропорції. Після цього настилають по контуру рисунка швом «вперед голку» і між контурами рисунка роблять високу настилку з таким розрахунком, щоб нитки гладі перетинали нитки настилки. Вишиваючи сітку, закріплю ють нитку біля краю сітки і обвивають залишені для основи сітки нитки два рази по вертикалі, потім два рази по горизонталі, і так до кінця ряду. Після цього обвивають цей самий ряд з другої сторони, повторюючи обвивання по горизонтальній лінії ще два рази і по вертикальній лінії — теж два рази. Таким чином, всі чотири сторони клітки обвивають чотири рази. Коли сітка заповнена, весь контур рисунка обшивають гладдю. Нитки для вишивання такої сітки треба брати тонкі і м'які, одного кольору.
Кольорова декоративна сітка. Щоб вишити кольорову декоративну сітку (рис. 431), треба взяти лляне полотно і витягати нитки з такою лічбою: шість — витягнути, шість—залишити, одну—витягнути, шість—залишити і знову шість—витягнути, і так до кінця сітки. На підготовленій таким чином сітці закріплюють нитку в клітці з тканини і вколюють голку всередину клітки в отвір, що утворився від однієї витягнутої нитки, і виводять в куту клітки, прокладаючи нитку по вивороту. Потім, прокладаючи нитку по лицьовій стороні клітки, вколюють голку в той самий отвір і виводять по краю клітки на тонкій тканині через чотири, а на товстій тканині — через дві нитки. Так заповнюють всю клітку. До наступної клітки нитку переводять по основі сітки з вивороту.
Нитки для вишивання декоративної сітки підбирають відповідно до товщини тканини. Обшивають кругом сітку під колір тканини. Сітку треба вишивати в п'яльцях.
Таку декоративну сітку можна вишивати нитками багатьох кольорів. Наприклад, одну клітку можна вишити двома гармоніюючими кольорами або в чотири тони: від світло-голубого до темно-синього і т. д. Для цього вишивають нитками одного тону спочатку одну четверту частину кожної клітки по всій сітці, роблячи переходи по вивороту, потім нитками другого тону обшивають другу частину клітки і т. д. Сітка буде багатокольоровою і красивою, якщо правильно підібрати кольори і тони ниток.
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (20.03.2014)
Просмотров: 1587 | Рейтинг: 3.5/2
Всего комментариев: 0
avatar