Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Російські народні вишивки
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Російські народні вишивки.

Російська гладь. Для вишивання російською гладдю (рис. 432) рисунок вільної або геометричної форми
наносять на тканину за допомогою копіювального паперу, а на ворсисту тканину рисунок приметують. Якщо рисунок нанесений на тканину, його настилають швом «вперед голку», а потім вишивають гладь, роблячи стібки величиною від 5 до 7 мм і захоплюючи голкою по дві три нитки тканини. Таку гладь вишивають швом «вперед голку», роз-; міщуючи стібки по прямій нитці тканини.


Стібки, щільно прилягаючи один до одного, прикривають робочою ниткою незакриті нитки тканини.
У російських вишивках часто зустрічається так звана наскрізна гладь (двостороння). Наскрізну гладь можна вишивати з високою настилкою, розміщуючи нитки настилки перпендикулярно до ниток гладі. Можна вишивати і без настилки, тоді гладь буде легкою, не опуклою. Гладь без високої настилки добре вишивати щільними нитками «ірис»; виходить кольорова вишивка, яка швидко виконується; нею добре оздоблювати побутові речі — скатерті, салфетки, доріжки, диванні подушки, чохли на дивани і стільці. Найчастіше наскрізною гладдю вишивають рисунки з дрібними деталями.
Гладдьові вишивки добре поєднуються з різноманітними видами додаткового шиття: вузликами, розсипом, підкладним швом.


Вузлики. Деталь рисунка, частково вишита глад-дьовим швом і гладдьовим вузьким або стебловим швом, заповнюється вузликами (рис. 433). Вишиваючи .вузликами, як звичайно, закріплюють робочу нитку, потім, притримуючи лівою рукою, накручують на голку стільки разів, скільки буде потрібно, щоб утворився вузлик бажаної величини. Починають накручувати нитку від її основи, де вона прикріплена, і вколюють голку, відступивши на дві-три нитки від точки виходу робочої нитки. При вколюванні нитки вузлик треба притримувати пальцями, поки робоча нитка міцно не затягне його. Величина вузлика залежить від того, скільки разів нитку навивають на голку і від товщини ниток. 


Розсип. Цей шов (рис. 434) виконують так: закріплюють нитку, вколюючи голку, відступивши на 1—2 мм назад, і виводять назовні на 1—2 мм спереду від точки закріплення. Потім голку вколюють назад у точку закріплення і виводять на 2 мм спереду точки, де виходить робоча нитка, і т. д.
Так само виконують шов «назад голку». Стібки розміщують у шахматному порядку, заповнюючи повністю деталь рисунка по його контуру.
Підкладний шов. Підкладний шов (рис. 435) виконують дрібними стібками по контуру рисунка. Контур
рисунка обшивають водночас з однієї сторони деталі і з другої. Зробивши один стібок, нитку переводять по вивороту до другої сторони деталі і вколюють голку, відступивши по контуру на 1—2 мм від попереднього стібка. Потім вколюють голку в кінець попереднього стібка і виводять ЇЇ на другій стороні контура, відступивши від попереднього стібка на 1—2 мм, і т. д. Робоча нитка, що перетинає простір між контурами рисунка, утворює ніби підкладку з ниток.
Підкладний шов має добрий вигляд на легких тканинах, рельєфно виділяючи рисунок. Для вишивання підкладним швом ідуть густі нитки кольору тканини, на якій роблять вишивку.


Російська декоративна сітка. Для виконання російських декоративних сіток рисунок наносять на тканину так, щоб лінії сітки лягали за напрямом ниток тканини (рис. 436). Такнину натягають а п'яльці, закріплюють нитку і проводять її вертикально і горизонтально в напрямі ліній рисунка. Декоративні сітки вишивають нитками багатьох кольорів. Після проведення ниток по вертикалі і горизонталі і закріплення .перетинів нитками кольору сітки (рис. 436,а) на кожному перетині роблять два крупних стібки нитками іншого кольору (рис. 436,6) або два стібки, що перетинаються (рис. 436,в), або три стібки, що перетинають кути сітки, причому середній сті-бок роблять крупнішим, ніж два крайніх (рис. 436,г). Контур сітки обшивають гладдю або стебловим швом.

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (20.03.2014)
Просмотров: 940 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar