Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Петлі

Петлі
Петлі за своїм зовнішнім  виглядом    поділяються    на обметочні, обшивні і воздушні.
Петлі обметочні застосовуються переважно на постільній, чоловічій і дитячій білизні, а також у жіночих і шкільних вільних блузах. Намічають петлі з лицьової сторони виробу на світлих тканинах тонко загостреним олівцем, а на темних — крейдою, потім прорізають гострим кінцем ножиць по довжині на 0,2 см довше від діаметра ґудзиків. Обидва краї петлі обметують петельним швом. Щоб петля була красивою, проколи голкою треба робити на однаковій віддалі один від одного і від краю зрізу. Стібки петлі треба розміщувати щільно. По кінцях обметочних петель роблять кілька зв'язуючих стібків, які треба обметати, щоб одержати скріпки. Петлі обшивні застосовуються на платтях, легких жакетах і халатах.

Петлі намічають на лицьовій стороні виробу прокла-дочним швом. На лицьову сторону до наміченої лінії накладають поздовжню обшивку довжиною, яка дорівнює довжині прорізу петлі плюс 3—4 см, шириною 4,5 см і приметують. З вивороту прострочують рамку петлі у вигляді прямокутника (шириною 0,4—0,5 см і довжиною, яка дорівнює розміру ґудзика плюс 0,3 см), всередині якої між строчками роблять проріз від середини до кінців, не дорізаючи на 0,5 см. У кінцях прорізу кутики розсікають, не доходячи до строчки на 0,1 см.
Обшивку вивертають навиворіт, краї рамки виправляють, виметують, випускають кант від обшивки, заповнюючи ширину рамки петлі.
На підборті петлю прорізають так само, як і на обшивці, краї підгинають і підшивають підшивними стібками.
Воздушні петлі виготовляються з ниток, шнура і тканини.
Петлі з ниток здебільшого застосовуються для застібання гачків. Для цього їх роблять з трьох-чотирьох ниток, які обметують петельним швом. Воздушну петлю з ниток можна сплести і ланцюжком; для цього в тканину, де має починатися петля, вколюється голка, витягається нитка і тут же рядом робиться петля. Перед тим як затягнути петлю, в неї. також петлею вводять нитку, після чого цю петлю затягують. Потім на пальцях лівої руки без голки затягують другу петлю, у яку так само вводять нитку, потім затягують (не туго) третю петлю і т, д. до бажаної величини ланцюжка Кінець ланцюжка закріплюють. Застосовуються такі петлі також для вішалок у спідницях, блузках, платтях і в легких жакетах.
Петлі з тканини для блузок і платтів роблять з рулона, виготовленого з косої смужки тканини, а для бюстгальтерів, поясів і трусів — з поздовжньої смужки тканини.

 

 

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (14.04.2014)
Просмотров: 1158 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar