Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Обробка вшивних комірів

При обробці вшивного коміра комір, підкомір і прокладку будь-яких форм і розміру сколюємо лицьовими сторонами всередину і чметуємо з боку коміра з припосадкою в кутиках, щоб комір вільно відгинався і його кутики не підіймались. Зшиваємо комір з боку підкоміра. Видаляємо нитки зметування. Щоб не було потовщення в кутиках, надлишки тканини зрізаємо.
Після зшивання комір вивертаємо на лицьову сторону, виправляємо кутики, виметуємо по краю підкоміра з перекантовкою верхнього коміра на 0,1—0,2 см. Якщо комір з заокругленими кінцями, то посадку робимо по заокруглених зрізах коміра. Готовий комір припрасовуємо з боку підкоміра.
З'єднання комірів з горловиною. При вметуванні коміра в горловину треба перевірити довжину боків вирізу горловини на правій і лівій пілочках. Для цього виріб перегинаємо по середині переду і спинки, суміщаємо плечові шви і зрізи горловини, сколюємо шпильками, перевіряємо ширину плечових швів.
Якщо один з боків горловини розтягнутий або трохи більший за комір, треба зібрати горловину на дві нитки, стягнути, потім спрасувати слабину. При з'єднанні коміра з горловиною визначаємо середину коміра і горловини. По горловині робимо припосад-ку в місцях косих зрізів, а по коміру — над плечовими швами.
З'єднання коміра з горловиною із застібкою доверху. У виробах з тонких тканин підборти або припуск на обробку підбортів викроюємо вузькими, внутрішній край яких повинен перекривати точку уступу не менше як на 1,5—3 см.
Спочатку обробляємо борти. Комір складаємо з виробом, лицьову сторону нижнього коміра — з лицьовою стороною виробу. Вирівнюємо зрізи і вшиваємо з боку нижнього коміра, суміщуючи центр коміра з центром спинки, а кінці коміра — з надсічками на пілочках. Ширина шва 0,5—0,7 см. Нитки наметування видаляємо. Шов відгинаємо в бік нижнього коміра. Зріз верхнього коміра підгинаємо на 0,5 см, закриваємо шов вшивання нижнього коміра і настрочуємо біля самого краю, відступивши на 0,1 см.
У виробах з густих тканин комір лицьовою стороною з'єднуємо з виворотом виробу, з'єднавши центр коміра з центром спинки, а кінці — з надсічками по центру переду пілочок. Вшиваємо з боку коміра. Шов запрасовуємо в бік коміра. Зріз підкоміра підгинаємо всередину, прикриваючи шов пришивання, і підшиваємо вручну потайними стібками або настрочуємо біля самого краю. У цьому випадку строчка з  вивороту   виробу   повинна  проходити  нижче | шва вшивання верхнього коміра на 0,1 см по горловині пілочок і спинці.
З'єднання коміра з вилогами  з   горловиною. При з'єднанні коміра з вилогами з горловиною верхній кутик борта та уступ лацка^ | на можна обробляти одночасно з вшиванням коміра.
Підборт складаємо з пілочкою лицьовими сторонами всередину, І вирівнюємо зрізи і обшиваємо уступи лацканів з боку підбортів до 1 надсічок і вздовж підбортів.
Готовий комір вметуємо, суміщуючи контрольні точки між пілочкою і підбортом біля надсічки, яка визначає уступ лацкана; і верхній комір вшиваємо разом з підбортами до плечового шва або | внутрішнього краю підборта. Над плечовими швами комір припо-саджуємо.
На рівні плечового шза припуск на шов надсікаємо, край верх- І нього коміра відгинаємо, закриваємо шов пришивання і підшиваємо вручну або настрочуємо біля самого краю. Після вшивання коміра борти вивертаємо на лицьову сторону, кутики бортів виправляємо, виметуємо і припрасовуємо. Внутрішні краї підбортів підгинаємо один раз, прострочуємо біля самого краю і до виробу прикріплюємо вручну.
З'єднання коміра з горловиною косою або підкрійною обшивкою. Нижню частину обробленого коміра з'єднуємо з лицьовою стороною виробу, вирівнюємо зрізи, сколюючи їх шпильками. Потім з'єднуємо середину коміра з серединою спинки, а кінці коміра — з надсічками по горловині, накладаємо обшивку лицьовою стороною на лицьову сторону коміра. Вирівнюємо всі зрізи, приметуємо і пришиваємо. Ширина шва 0,5—0,7 см. Ширина обшивки 2,5—3 см. Обшивку відгинаємо навиворіт виробу, відлітний зріз обшивки підгинаємо на 0,5 см, приметуємо до виробу і підшиваємо потайними стібками. У виробах з бавовняної тканини другий зріз можна пришити на машині.
За допомогою косої або підкрійної обшивок вшиваємо в горловину такі коміри: відстаючі від горловини, типу матроски і коміри, викроєні по косій нитці.
З'єднання коміра-стойки з виробом. Оброблений комір-стойку при з'єднанні з горловиною прикладаємо лицьовою стороною до виворотної сторони виробу і вшиваємо з боку коміра, суміщуючи контрольні точки. Ширина шва 0,5—0,7 см. Шов відгинаємо в бік коміра. Зріз зовнішньої частини стойки підгинаємо на 0,5—0,7 см( і настрочуємо біля самого краю (0,1 см), закриваючи шов пришивання внутрішньої частини стойки. У готовому вигляді комір пропрасовуємо.
У відкладних комірах з пришивною стойкою спочатку з'єднують комір із стойкою. Стойка складається з двох частин (верхньої і нижньої), може бути з прокладкою. З'єднання такого коміра-стойки з горловиною аналогічне до попереднього.
Якщо   комір-стойка  з   зав'язкою, його викроюємо по вирізу горловини і добавляємо по 25 см з кожного боку на зав'язки. Комір складаємо по ширині вдвоє. Від згину коміра намічаємо лінію пришивання і робимо надсічку, від якої зшиваємо кінці коміра, (клавши їх лицьовими сторонами всередину. Потім кінці коміра Ішвертаємо, виправляємо кутики, шви і виметуємо.
На пілочках намічаємо початок пришивання коміра, відступивши від краю пілочок на 1,5 см. Уступи пілочок відгинаємо навиворіт і зшиваємо. Потім вивертаємо на лицьову сторону і виправляємо. Оброблений комір з'єднуємо з горловиною, складаючи лицьовими сторонами комір і виріб, суміщуючи контрольні точки коміра і горловини. З виворітної сторони виробу зріз коміра підгинаємо всередину, закриваємо шов пришивання коміра і підшиваємо вручну.

 

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (04.05.2014)
Просмотров: 3584 | Рейтинг: 2.0/1
Всего комментариев: 0
avatar