Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

ОБРОБКА ВИРІЗІВ ГОРЛОВИН І КОМІРІВ

ОБРОБКА ВИРІЗІВ ГОРЛОВИН І КОМІРІВ
Вирізи горловини, коміри і планки: за своєю формою надзвичайно різноманітні, вони завжди повинні мати модну лінію і чітко виражену форму. Залежно від форми виробу, вирізу горловини, коміра або планки застосовуємо різні способи їх обробки.
Виріз горловини без коміра. Щоб оформити виріз горловини будь-якої форми (круглий, овальний, строгий мис, квадратний, прямий, завужений або розширений донизу, фігурний тощо), ГІого не слід при розкрої вирізати на тканині, а треба лише обвести крейдою і відмітити сильцями. По центру переду пілочки розріза-смо, щоб виріб вільно одягався.
Форму і розріз вирізу уточнюємо під час першої примірки, потім вирізаємо.

Після вирізування горловини будь-якої конфігурації її злегка ІІрипосаджуємо на дві паралельні нитки, запобігаючи цим розтягуванню і деформації вирізу під час обробки і примірки.
Круглий виріз горловини обробляємо косою або підкрійною обшивкою з основної тканини. Ширина обшивки в розкрої 3—3,5 см, у готовому вигляді — 2—2,5 см. Косу обшивку прикладаємо до горловини лицьовою стороною до лицьової сторони виробу. Приметуємо і пришиваємо з боку об-' шивки. Потім обшивку відгинаємо навиворіт, вирівнюємо шов з пе-рекантовкою виробу на 0,1—0,2 см і приметуємо. Відлітний край обшивки злегка відтягаємо, підгинаємо на 0,5 см, приметуємо і пришиваємо до виробу вручну, або відлітний край обшивки підгинаємо один раз, приметуємо і прострочуємо, відступивши від краю на 0,2—0,3 см, а до виробу прикріплюємо вручну косими потайними стіб-ками.
При обробці горловини підкрійною обшивкою таку обшивку вирізаємо за формою вирізу горловини і ростка. Потім зшиваємо обшивку по плечових зрізах. Шви розпрасовуємо. Дальша обробка аналогічна обробці косою обшивкою. Виріз горловини у формі строгого мису обробляємо підкрійною або поперечною обшивкою з основної тканини шириною в розкрої 3—4 см.
Підкрійну обшивку вирізаємо за формою горловини і ростка. Обшивки горловини і ростка зшиваємо по плечових зрізах, шви розпрасовуємо. Горловину припосаджуємо на .нитку, запобігаючи розтягуванню. Обшивку укладаємо лицьовою стороною до лицьової сторони виробу, приметуємо і пристрочуємо. Потім по центру мису робимо надсічку, не доходячи до строчки на 0,1—0,2 см. Обшивку відгинаємо навиворіт з перекантовкою виробу, виметуємо. Відлітний зріз обшивки підгинаємо на 0,5 см, приметуємо до виробу і пришиваємо косими стібками, або відлітний зріз підгинаємо, прострочуємо   на   машині,  відступивши   від   краю   0,2—0,3   см, і прикріплюємо до виробу в декількох місцях.
Овальний виріз горловини і всі види вирізу каре обробляємо підкрійними обшивками за формою вирізу переду і ростка.

 

 

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (04.05.2014)
Просмотров: 4164 | Рейтинг: 3.0/1
Всего комментариев: 0
avatar