Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

ОБРОБКА РУКАВІВ, ПРОЙМ І ВШИВАННЯ РУКАВІВ В ПРОЙМУ

За своєю конструкцією рукава можуть бути вшивні, суцільно-кроєні з спинкою і пілочкою, покрою реглан та комбіновані. У відповідності з моделлю рукава робимо довгими, короткими, тричетверті тощо. Верхню частину рукава (окат) оформляємо зборками,
а низ — манжетами, обшивками, припуском, даним при розкрої, або резинкою.

Обробка прямого одношовного рукава.

Прямі або розширені донизу рукава вшиваємо в пройму без попередньої волого-теплової обробки. Рукава складуємо лицьовою стороною всередину, відмітивши центр і передню частину (передній перекат), зметуємо і зшиваємо від лінії окату до лінії низу. Шви розпрасовуємо або запрасовуємо вбік передньої частини рукава. Зрізи обметуємо.
 

Обробка низу рукава під резинку.

Зріз низу рукава відгинаємо навиворіт на 0,6—0,7 см, потім ще раз відгинаємо на ширину резинки плюс 0,2—0,3 см, заметуємо і прострочуємо біля підігнутого краю. Для втягування резинки залишаємо не-застроченим отвір в 2,5—3 см. Довжина резинки дорівнює мірці окружності руки плюс 1 см. Кінці резинки скріплюємо вручну, накладаючи їх один на другий. Потім підшиваємо отвір вручну потайними підшивними стібками.

 

 


Якщо низ рукава обробляємо підрублювальним швом, то відступаємо від лінії низу на 5 см, з виворотної сторони настрочуємо смужку тканини для втягування резинки.

 

Обробка низу рукава швом впідгин.

Зріз припуску, даного при розкрої на підгин, спочатку підгинаємо на 0,5—0,6 см, потім відгинаємо в сторону вивороту на ширину підгину, заметуємо і підшиваємо   вручну   потайними підшивними стібками.

 

 

Обробка низу рукава підкрійною обшивкою.

Обшивку підкроюємо за формою і довжиною нижнього розрізу рукава. Ширина обшивки 4—5см. Потім зшиває мо обшивку швом шириною 0,6—0,7 см. Шви розпрасовуємо. Обшивку лицьовою стороною накладуємо на лицьову сторону рукава, суміщуючи нижні зрізи і шви. Приметуємо і пришиваємо. Нитки наметування видаляємо, обшивку підгинаємо навиворіт, виправляємо шов. Виметуємо низ рукава з боку обшивки з перекан-товкою рукава. Другий зріз обшивки підгинаємо на 0,5 см і прострочуємо по краю підгину, потім пришиваємо до рукава вручну. 

 

Обробка низу рукава манжетою.

Для вільного проходу руки по низу рукава в ліктьовій частині залишаємо 3—4 см, які не забираємо в манжету. По лінії ліктьового згину вліво і вправо відкладаємо по 1,5—2 см і робимо надсічки. Відстань між ними підгинаємо в сторону вивороту і прострочуємо або підшиваємо вручну потайними косими стібками. Ширина рукава низу повинна дорівнювати лінії пришивання манжети. Низ рукава між надсічками збираємо на дві паралельні строчки, потім стягуємо, утворюючи зборки, які рівномірно розподіляємо. Кінці ниток витягуємо навиворіт і закріплюємо.

Якщо по низу рукава передбачені складочки або виточки, їх обробляємо до з'єднання рукава з манжетою.
Манжету зшиваємо по краях, склавши лицьовою стороною всередину, і не дострочуємо до лінії пришивання на 0,6—0,7 см, вивертаємо на лицьову сторону, попередньо зрізав кутики, і вимету ємо.


У виробах з густих шерстяних, шовкових і бавовняних тканин підманжети з'єднуємо лицьовою стороною з виворотною стороною рукава. Приметуємо з боку рукава, а пришиваємо з боку підманжети. Ширина шва 0,6—0,7 см. Зріз верхньої манжети підгинаємо, наметуємо, закриваючи шов пришивання, і пристрочуємо на відстані 0,1 см від підігнутого краю.


У виробах з шерстяних і шовкових тканин пухкої структури вер-хню манжету лицьовою стороною з'єднуємо з лицьовою стороною рукава, приметуємо з боку рукава прямими стібками, а пришиваємо з боку манжети. Нижній зріз підманжети підгинаємо, закриваємо шов пришивання і підшиваємо вручну потайними підшивними стібками.

 

Обробка вузького одношовного рукава.

При розкрої вузького одношовного рукавапоздовжня нитка проходить по його центру. Після розкрою на рукаві відмічаємо передню частину рукава і виточки, які можуть бути розміщені по лінії ліктя або внизу рукава. Виточки відмічаємо сильцями, зметуємо і зшиваємо. Потім ліктьовий зріз злегка спрасовуємо по краю і кінцях виточок, повністю усуваючи слабину, що утворилася. Згини виточок запрасовуємо донизу рукава, а якщо виточка розміщена внизу — згин запрасовуємо в бік шва.

 


Передній   рукавний   зріз   злегка   відтягуємо   праскою.   Потім зрізи рукава вирівнюємо, зметуємо від лінії окату до лінії низу і зшиваємо з боку ліктьового зрізу швом шириною 1—1,5 см. Шов розпрасовуємо або запрасовуємо в бік відтягнутого (переднього) зрізу. Зрізи обметуємо. Низ рукава підгинаємо припуском, даним при розкрої, або підкрійною смужкою тканини. Ширина смужки в розкрої 4 см, ширина підгину у готовому вигляді — 3 см.

 

Обробка двошовного рукава.

При обробці рукава, який складається з двох половинок, зрізи передніх половинок на ділянці найбільшого прогину відтягуємо, а верхню половинку при зметуванні в ділянці ліктя злегка припосаджуємо. Передні зрізи зметуємо від лінії окату до лінії низу прямими стібками по верхніх половинках і зшиваємо у такій самій послідовності. Шви розпрасовуємо. Ліктьові зрізи зметуємо, зшиваємо з боку верхньої половинки рукава від лінії окату до лінії низу. Шви розпрасовуємо. Правильно зметані половинки рукава повинні розміщуватися рівно, без пе; рекосу. Низ рукава обробляємо припуском даним при розкрої швом впідгин.

 


Обробка пройм без рукавів.

Пройми у виробах без рукавів обробляємо окантованим швом або підкрійними обшивками. Ширина обшивок у розкрої 2,5-—3 см, у готовому вигляді 1,5—2 см. Обшивки складуємо лицьовими сторонами всередину і зшиваємо, відступивши від краю на 0,5 см. Шви розпрасовуємо. Верхній край обшивок підгинаємо, припрасовуємо і прострочуємо біля самого краю (0,1—:0,2 см від підігнутого краю). Потім обшивки лицьовою стороною прикладаємо до лицьової сторони, пройми виробу, сумі-щуючи зрізи обшивки і пройми. Приметуємо і пришиваємо з боку обшивок на відстані 0,5—0,6 см від краю. Нитки наметування видаляємо. Обшивку відгинаємо навиворіт виробу, виметуємо з пе-рекантовкою виробу на 0,2 см,

 

Другий зріз обшивки приметуємо до пройми і підшиваємо потайними підшивними стібками. Добре припрасовуємо. . При обробці окантованим швом косу обшивку складуємо пополам, виворотом всередину, вирівнюємо зрізи, попередньо відтягуємо по згину. Зрізи обшивки накладуємо на лицьову сторону виробу. Зметуємо і пришиваємо. Потім відгинаємо зріз, виметуємо і строчимо по лицьовій стороні виробу на рівні пришиву обшивки.

 

Вшивання рукава в пройму.

Для того щоб вшивний рукав добре сидів на фігурі, верхню частину рукава (окат) припосаджуємо. Для правильного розподілу посадки окат збираємо на нитку двома паралельними лініями машинною послабленою строчкою або зметувальними стібками. Перші нитки наметування розміщуємо, відступивши 0,5 см від верхнього зрізу, а другі — на відстані 0,3—0,4 см від перших.
Потім нитки затягуємо на величину припосадки, рівномірно розподіляємо припосадку і спрасовуємо. Оброблений рукав вивертаємо на лицьову сторону, а виріб — навиворіт.

 

Рукав вкладаємо в пройму, суміщуючи центр рукава з плечовим швом виробу, і приколюємо булавками, після чого вметуємо його прямими зметувальними стібками і вшиваємо з боку рукава, слідкуючи за правильним розподілом посадки. Зрізи рукавів обметуємо.

 

 

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (04.05.2014)
Просмотров: 15444 | Рейтинг: 2.9/15
Всего комментариев: 0
avatar