Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

ОБРОБКА ПЕТЕЛЬОК

ОБРОБКА ПЕТЕЛЬОК
За своїм зовнішнім виглядом петельки можуть бути обшивні, обметані, з вшивного шнура, нитяні і петельки з тканини.
Петельки являють собою елемент різного роду застібок, але можуть бути й елементом оздоблення на виробі. Відповідно до фасону виробу їх застосовують на бортах пілочок, кокетках, кишенях, поясах та інших деталях, розміщуючи в вертикальному, в горизонтальному і косому напрямах. Довжина петлі дорівнює діаметру ґудзика плюс 0,3 см.
Обшивні петельки. Розміщення обшивних петельок уточнюємо з лицьової сторони деталі двома поздовжніми лініями, які визначають напрям петельки, і двома поперечними лініями, які визначають її розмір. Відстань між поздовжніми лініями дорівнює подвоєній ширині кантів. Обшивки для петельок викроюємо так, щоб нитка основи проходила вздовж її довжини. Довжина обшивки повинна -бути більша за довжину петельки на 2—-3 см (по 1—1,5 см} з кожного боку. Ширина обшивки залежить від ширини канта.
Наприклад, якщо ширина канта 0,3 см, то ширина обшивки повинна бути 2,5—3,0 см. Обшивки перегинаємо пополам виворотом всередину і запрасовуємо. Запрасовані обшивки накладаємо на лицьову сторону деталі так, щоб зрізи їх були обернені один до одного, а згин на виробі приметуємо і пришиваємо.
Відстань між строчками до згину обшивки доріїшкк- ширині канта.
Деталь розрізаємо з вивороту між строчками посередині, починаючи від середини петельки і не доходячи до кінця строчки па 0,5—0,6 см, потім в бік кутиків надсікаємо, утворюючи трикутники, не дорізаючи до строчки 0,1—0,2 см. Нитки наметування видаляємо. Обшивку відгинаємо на виворіт деталі, виправляємо і виметуємо кант.
Розсічені кутики петельки (трикутники) виправляємо, вимотуємо і з вивороту до обшивок закріплюємо подвійною строчкою. Петельку з вивороту припрасовуємо.
Після обробки петельок підборт прометуємо навколо кожної петельки на відстані 1,5—2 см від прорізу петельки. Підборт над петельками розрізаємо за формою петельки, тканину тпдборту відгинаємо всередину на ширину канта і підшиваємо потайними підшивними стібками. Оброблені петельки припрасовуємо через зволожену тканину.

Обметані  петельки.  Такі петельки обробляємо вручну або на спеціальній   машині.   Петельки   обробляємо   на   готовому   виробі або   готових   деталях.   Розміщення   петельок намічаємо з лицьової сторони виробу по лінійці однією або двома точками, які визначають довжину петельки.
При ручному обметуванні петельку розрізаємо по наміченій лінії та обметуємо петельним швом. Узор петельки розміщуємо з лицьової сторони. Довжина стібка залежить від товщини і структури тканини.
На кінцях петельок робимо закріпки, які дорівнюють ширині петельки, нитку протягуємо навиворіт, закріплюємо й обрізаємо.
Петельки із вшитого шнура. Заготовляємо косу смужку тканини, перегинаємо її пополам лицьовою стороною всередину і зшиваємо, розміщуючи строчку на відстані 0,4—0,5 см від згину (залежить від товщини тканини). Зайвину тканини обрізаємо, залишаючи 0,4—0,5 см. Кінець нитки закріплюємо за строчку і тупим кінцем голки повертаємо всередину шнура, злегка закріплюємо кінці смужки і вивертаємо на лицьову сторону. Шнур для петельок повинен бути цільним у вигляді прутика.
Шнур розрізаємо на рівні частини. Довжина кожної Петельки дорівнює діаметрові ґудзика плюс 0,8—1 см. На правому боці застібки з лицьової сторони намічаємо розміщення петельок. Частини шнура укладаємо по намічених лініях, розміщуючи обрізними краями в бік обрізних країв деталі і пришиваємо вручну 3—4 стібками з кожного боку, відступивши від зрізу 0,5 см. Потім приметуємо підборт і зшиваємо. Підборт відгинаємо навиворіт, виметує-мо і припрасовуємо (рис. 132).
Петельки з тканини. Такі петельки застосовують на куртках, легких пальтах, бюстгальтерах, трусах тощо. Довжина і ширина смужки залежить від виду виробу і густини тканини. Уданому прикладі ширина смужки 3,5 см, а довжина дорівнює двом діаметрам ґудзика плюс 4 см. Смужку тканини складаємо вздовж пополам, краї підгинаємо, розміщуючи згини в стик по центру, і прострочуємо по згинах. Потім смужку складаємо пополам поперек. Середину укладаємо трикутником і скріплюємо поперечною строчкою.
Петельки укладаємо по лініях пришивання, на лицьову сторону виробу, підрівнюємо кінці петельок і прикріплюємо. Потім наметуємо підборт і обробляємо по краю. Підборт відгинаємо навиворіт, виметуємо і припрасовуємо.
 
 
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (06.05.2014)
Просмотров: 1526 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar