Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

ОБРОБКА ОКРЕМИХ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ

ОБРОБКА ОКРЕМИХ ДЕТАЛЕЙ І ВУЗЛІВ
ОБРОБКА ВИТОЧОК І М'ЯКИХ СКЛАДОК
Виточки залежно від розміщення на виробі бувають верхні (нагрудні) і виточки по лінії талії.
Верхні виточки розміщують вниз від плечового шва, горловини, пройми або бокового шва. У жіночих виробах ці виточки є основними, вони необхідні для утворення опуклості в ділянці грудей.
Виточки по лінії талії необхідні для прилягання виробу по фігурі на лінії талії. У виробах з щільним приляуайня-м до фігури розхил виточок більший, ніж у виробах напівйрилягаючої форми.
Виточки можуть бути розрізні, нерозрізні, виточки-складки, виточки, що переходять у складки або зашипи. Розрізні виточки зметуємо, складаючи деталь лицьовою стороною усередину, і зшиваємо, відступивши від зрізів деталі на 1—1,5 щ, шов у кінці виточки зводимо нанівець.
Виточки в середині деталі зшиваємо на 1—1,5 см вище одного із кінців розрізу, поступово розширяючи шов до наміченої ширини, і зводимо його нанівець у другого кінця .виточки. Слабину, що утворилася у кінці виточок, спрасовуємо."
Нерозрізні виточки зметуємо і зшиваємо по зазначеним лініям. Виточки іноді настрочуємо по лицьовій стороні шовковими нитками.
Виточки, які переходять у складки, зшиваємо, починаючи від згину по ширині припуску, на складку і продовжуємо по боку. Потім спрасовуємо. Якщо м'яка виточка повинна бути розпрасованою, то по ширині припуску на складку не строчимо.
Для того щоб в процесі носіння виробу припуск на складку не зміщувався, закріплюємо його поперечною строчкою після роз-прасування виточки з вивороту.
Складки являють собою одну з різновидностей виточок. На основних деталях виробу їх проектуємо для того, щоб виріб добре прилягав по лінії талії, або як фасонні лінії. Складки можуть бути зустрічними, байтовими, односторонніми, застроченими по всій довжині, або у вигляді защипів.
Односторонні складки — це складки, у яких всі згини з лицьової сторони направлені в один бік, а з виворотної — у другий. Ширина їх залежить від моделі. При заметуванні складок деталь перегинаємо по наміченій середній лінії лицьовою стороною всередину і зметуємо бо боковій лінії, потім зшиваємо.
Видаляємо нитки наметування, складку відгинаємо на один бік і припрасовуємо. Якщо передбачено моделлю, складка з лицьової сторони може бути оздоблена строчкою, при цьому край складки може бути відлітним. В цьому разі складку зметуємо з вивороту по"наміченій лінії, відгинаємо вбік заметуємо, припрасовуємо і закріплюємо з лицьової сторони оздоблювальною строчкою. Нитки наметування видаляємо і складки припрасо-вуємо з вивороту через вологу тканину.
Зустрічні складки — це складки, у яких згини з лицьової сторони направлені один проти одного, а з виворотної — у протилежні сторони.
При зметуванні складки деталь перегинаємо по наміченій середній лінії лицьовою стороною всередину і зметуємо по боковій лінії, потім зшиваємо.
Нитки наметування видаляємо, залишаючи їх тільки на ділянці, де складка буде розходитися. Складка з лицьової сторони може бути оздоблена строчкою, тоді краї складки з лицьової сторони можуть бути відлітними. В цьому разі складку зметуємо з вивороту, розкладуємо на обидві сторони, припрасовуємо і з лицьової сторони прокладаємо оздоблювальну строчку. Припрасовуємо' -з вивороту через зволожену тканину.
Бантові складки за зовнішнім виглядом являють собою виворітну сторону зустрічної складки або дві односторонні складки, згини яких з лицьової сторони направлені в протилежні сторони і утворюють «бант».
Обробляємо бантові складки аналогічно зустрічним. Після остаточного спрасування складок, передбачених на виробі, нитки наметування видаляємо і ще раз прасуємо через зволожену тканину для повного видалення слідів ниток наметування .

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (13.04.2014)
Просмотров: 1027 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar