Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

ОБРОБКА ДЕТАЛЕЙ З КОКЕТКАМИ

На основних деталях виробу — пілочці і спинці — робимо кокетки. Вони можуть бути різної форми (прямі, овальні і фігурні), а також пришивними і накладними. Нижній край кокетки може бути відлітний і оздоблений мереживом, оборкою, воланом, кантом тощо.
Пришивні кокетки з прямим і овальним нижнім краєм. Якщо на одній з-деталей; за моделлю передбачені зборки або складки, їх обробляємо звичайним способом і розміщуємо рівномірно по краю або окремих ділянках. Складки заметуємо. Деталі складаємо лицьовими сторонами всередину, суміщуючи зрізи, і пришиваємо з боку кокетки.
Шов пришиву кокетки обметуємо і у виробах з бавовняних тканин розпрасовуємо, а у виробах з шерстяних і шовкових тканин запрасовуємо в бік кокетки. Якщо шов пришиву кокетки настрочений, то його з вивороту відгинаємо в бік кокетки, заметуємо і по лицьовій стороні прокладаємо строчку згідно з моделлю. Нитки наметування видаляємо. Шов припрасовуємо ще раз до повного прилягання і видалення слідів наметування. Ширина настроченого шва залежить від моделі.
Обробка кокеток кантом, оборкою і мереживом. Застосовуючи для оздоблення кант, оборку або мереживо, спочатку їх приметуємо до кокетки. Смужку для канта перегинаємо пополам виворотною стороною всередину і припрасовуємо, потім накладаємо на лицьову сторону кокетки згином до середини деталі і пришиваємо з боку канта на відстані від згину смужки, що дорівнює ширині канта у готовому вигляді. Ширина шва основної деталі 1—1,5 см.
Оборку пришиваємо аналогічно, накладуючи її лицьовою стороною на лицьову сторону кокетки і злегка припосаджуючи по лінії пришиву. Зрізи оборки і кокетки вирівнюємо, пришиваємо з боку оборки.
Мереживо накладуємо на лицьову сторону кокетки лицьовою стороною вниз фігурним краєм до середини деталі і настрочуємо від прямого зрізу мережива на відстані 0,1—0,2 см. Ширина шва з боку кокетки 1—1,5 см. Після з'єднання оздоблювальних деталей Кокетку з основною деталлю складуємо лицьовими сторонами всередину, зметуємо, вирівнюємо зрізи і пришиваємо по строчці приши-ву оздоблювальних деталей. Зрізи обметуємо і запрасовуємо в бік кокетки. Якщо за моделлю передбачено оздоблювальну строчку, її прокладаємо по лицьовій стороні.
Накладні кокетки з прямими та овальними краями. На кокетках з прямими краями намічаємо лінію підгину, а на основній деталі — лінію краю кокетки. Зріз кокетки по наміченій лінії підгинаємо на виворотну сторону, заметуємо і припрасовуємо. Вироби з тканин, з яких наметування трудно видалити, добре прасуємо.
Кокетку накладаємо на основну деталь, суміщуючи підігнутий край кокетки з наміченою лінією на основній деталі, і настрочуємо по кокетці на ширину шва, яка передбачена моделлю. Нитки наметування видаляємо, зрізи обметуємо і припрасовуємо.
При з'єднанні кокеток з овальними краями з основною деталлю накладним швом шириною не більш як 0,3 см зріз кокетки підгинаємо в бік вивороту, застрочуємо, припрасовуємо і прасуємо. Потім кокетку накладаємо на основну деталь по наміченій лінії і настрочуємо. Кокетку припрасовуємо. Якщо оздоблювальна строчка настрочування кокетки на основну деталь перевищує 0,3 єм, овальний край кокетки обробляється обшивкою, яку викроюємо за формою нижнього краю кокетки. Нитка основи в обшивці повинна збігатися з ниткою основи на кокетці. Ширина обшивки залежить від ширини оздоблювальної строчки і дорівнює ширині шва обшивки нижнього краю кокетки і ширині оздоблювальної строчки плюс 1—1,5 см. Обшивку складуємо з кокеткою лицьовими сторонами і обшиваємо. Потім обшивку відгинаємо навиворіт кокетки з перекантовкою кокетки на 0,1—0,2 см. Оброблену кокетку припрасовуємо, накладаємо на основну деталь по наміченій лінії, наметуємо і настрочуємо. Припрасовуємо. Відстань від згину до строчки залежить від моделі.
Накладні кокетки з фігурними краями. При настрочуванні кокетки на основну деталь вузькою оздоблювальною строчкою (до 0,5 см) край кокетки по наміченій лінії підгинаємо навиворіт. Кутики кокетки обробляємо так, щоб зрізів не було видно з лицьової сторони, заметуємо і припрасовуємо. Оброблені кутики повинні бути зовсім рівними.
Кокетку на основну деталь настрочуємо широкою оздоблювальною строчкою, кутики кокетки слід зшити і шви розпрасувати. Потім кутики виправляємо, вивертаємо і припрасовуємо. Готову кокетку накладуємо на основну деталь по наміченій лінії, наметуємо і настрочуємо з лицьової сторони шовковими нитками на відстані, яка передбачена моделлю. Нитки наметування видаляємо. Припрасовуємо.
Кокетки з внутрішніми кутами, з'єднання їх з основною деталлю зшивним швом. За формою обробленого кута кокетки викроюємо обшивку з основної тканини шириною 2,5—3 см. На виворотній стороні кокетки намічаємо лінії бажаної форми. Обшивку накладуємо навиворіт кокетки лицьовою стороною вверх, приметуємо і при шиваємо по наміченій лінії. Шов у кутику розсікаємо, не доходячи до строчки на 0,1 см. Деталі розкладаємо у різні сторони. Шов відгинаємо і запрасовуємо в бік обшивки.
Кокетку .складуємо з основною деталлю лицьовими сторонами всередину, вирівнюємо кутик основної деталі з кутиком обшивки кокетки і зшиваємо по наміченій лінії кута. Строчка у кутику повинна проходити по строчці пришивання обшивки.
Надлишок шва підрізаємо, залишаючи не менш 1,5 см. Зрізи обметуємо і запрасовуємо в бік кокетки або за моделлю.
Кокетки з внутрішніми кутами, з'єднання їх з основною деталлю накладним швом. До зрізів верхньої деталі прередбачаємо припуск на підгин. Величина припуску залежить від ширини настрочування оздоблювальною строчкою одної деталі на другу і дорівнює ширині оздоблювальної строчки плюс'1—1,5 см. По внутрішніх кутах припуск надсікаємо на ширину підгину. Для обробки внутрішнього кута викроюємо обшивку з основної тканини за формою обробляємого кута і накладуємо її лицьовою стороною на лицьову сторону деталі, приметуємо і пришиваємо по наміченій лінії. Шов у кутику розсікаємо, не доходячи до строчки на 0,1 см. Обшивку вивертаємо навиворіт, виправляємо шов, припрасовуємо і випускаємо з кокетки кант на 0,1 см.
Оброблену кокетку накладуємо на основну деталь по наміченій лінії, наметуємо і настрочуємо. Ширина шва залежить від моделі. Нитки наметування видаляємо. Припрасовуємо.
З'єднання кокеток вузькою оздоблювальною строчкою. Краї фігурної кокетки по намічених лініях перегинаємо навиворіт. Щоб краї не були затягнутими, надсікаємо їх в декількох місцях, не доходячи до строчки на 0,1—0,2 см. Заметаний край припрасовуємо, кокетку накладуємо на основну деталь, суміщуючи підігнутий край з наміченою лінією на основній деталі, приметуємо і настрочуємо, відступивши від краю 0,1—0,8 см.
З'єднання кокеток широкою оздоблювальною строчкою. Якщо кокетка має складні фігурні краї, то за її формою викроюємо обшивку шириною 3—5 см (залежить від ширини оздоблювальної строчки), а довжиною, що дорівнює довжині обшивного краю.
Внутрішній край обшивки може бути прямим або фігурним, його обметуємо. Поздовжня нитка обшивки і основної тканини повинні збігатися. Обшивку накладуємо лицьовою стороною на лицьову сторону основної деталі, приметуємо і обшиваємо з боку обшивки, відступивши від обрізного краю на 0,5 см. Щоб краї не були затягнутими, зріз шва в декількох місцях надсікаємо, не доходячи до строчки 0,1—0,2 см. Обшивку відгинаємо навиворіт, виправляємо шов, виметуємо, утворюючи кант в бік обшивки шириною 0,1—0,2 см. Припрасовуємо. Оброблену кокетку накладуємо на основну деталь, суміщуючи краї кокетки з наміченою лінією на основній деталі, приметуємо і настрочуємо оздоблювальною строчкою шириною відповідно До моделі. Нитки наметування видаляємо. Припрасовуємо.

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (04.05.2014)
Просмотров: 4393 | Рейтинг: 2.3/3
Всего комментариев: 0
avatar