Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Нанесення рисунка на тканину
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Нанесення рисунка на тканину. Перед тим як приступити до вишивання, треба вибрати відповідний рисунок. Можна використати і творчо переробити зразки і мотиви народної вишивки. Вибір рисунка —один з основних моментів в роботі вишивальниці. Правильне нанесення рисунка на тканину — перша умова для виконання красивої вишивки. Способи переведення рисунка на тканину залежать від характеру рисунка, техніки вишивання, структури і кольору тканини. Прості рисунки з лічбою і витягуванням ниток на тканину не переводять, лише намічають на виробі їх границі, тобто роблять план розміщення рисунка на тканині. Рисунки контурні, тіньові та інші складні композиції при різноманітній техніці вишивання необхідно старанно і акуратно переводити на тканину. Рисунок обводять точно по контуру, не деформуючи ліній. При цьому краще користуватися загостреною конусоподібною металевою або кістяною паличкою.
На густі тканини (шерсть, сукно, оксамит, фланель та ін.) рисунок наносять за допомогою тонкого паперу. На рівно розіслану тканину, призначену для вишивання, кладуть тонкий папір, на який наносять рисунок, і крупними стібками приметують його. Потім тканину з приметаним папером натягають в п'яльці і прострочують по контуру рисунка. Після цього папір зривають, і иа тканині залишається рисунок вже з настилкою. Якщо рисунок великий, його обережно натягають в п'яльці частинами, зберігаючи при цьому краї паперу.
Для масового нанесення рисунка найраціональнішим способом є припорошування. Цей спосіб зручний тим, що його можна застосовувати на тканині будь-якого кольору і структури. Рисунок спочатку переводять на-аркуш тонкого, але цупкого білого паперу. Потім кладуть на стіл або дошку, покриту товстим сукном або іншою м'якою тканиною, і гострою голкою проколюють папір.по лініях контура рисунка, намагаючись робити дірочки на рівній віддалі одна від одної. Перед проколюванням під рисунок кладуть два-три аркуші паперу, щоб одержати кілька екземплярів його. Для полотна, бавовняних та шовкових тканин рисунок наколюють тонкою голкою, для шерсті і сукна — товщою.
Виворіт паперу після проколювання протирають наждачним порошком, щоб зрівняти краї дірочок. Потім папір з проколотими контурами рисунка кладуть на тканину, призначену для вишивання,  і  укріплюють її кнопками   або шпильками. На жмутик вати набирають товчене вугілля, подрібнену в порошок синьку (для світлих тонів тканини) або товчену крейду (для темних тонів тканини) і натирають лінії з отворами по контуру рисунка. Порошок, потрапляючи в отвори, залишає краплинки — сліди п® лініях  контура узору. Щоб закріпити всі лінії узору, послідах порошка настилають строчку.
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (21.03.2014)
Просмотров: 1078 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar