Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Мозаїчна сітка.
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Мозаїчна сітка. Інколи в тонких роботах товсті стовпчики в ажурній вишивці заміняють тоншими стовпчиками, які вишивають у вигляді сітки з многогранними клітками (рис. 454). 


Для цього треба спочатку весь рисунок наслати і вишити гладдю, а якщо треба за рисунком, — то вузьким валиком. Потім вирізують тканину у тому місці, де показана сітка, закріплюють нитку і роблять у вирізаному просторі строчний стовпчик, повертаючи п'яльці так, щоб машина, з'єднуючи верхню нитку з нижньою, сукала вірьовочку, а не ланцюжок. Приєднавши строчний стовпчик до краю вирізаного отвору, стовпчик обвивають гладдьовим швом протягом 4—6 мм залежно від виду сітки: дрібну сітку обвивають на 4 мм, крупну — наблш і більше.
Якщо простір, що заповнюється сіткою, великий, тканину вирізують не зразу, а частково. Розділивши весь вирізаний простір на кілька частин, заповнюють кожну частину окремо малими клітками сітки, переходячи від однієї частини до іншої. Клітки треба будувати многогранні, а не трикутні. При побудові сітки не треба робити перетинів, оскільки при цьому утворюються трикутні і чотирикутні клітки. Прикріпивши нитку до стовпчика, цей самий стовпчик обвивають протягом 4—6 мм. Для правильності мозаїчної сітки треба після кожного прикріплення повертатися по цьому самому стовпчику, обвиваючи його гладдьовим валиком на 4—6 мм, тобто на величину клітки. Коли сітка натягнулася, всі павутинки, які в процесі вишивання не були обвиті гладдьовим швом, обвивають, і роботу можна вважати закінченою.
Мозаїчна сітка значно тонша за товстих стовпчиків; рекомендується для вишивання на тонших тканинах. Вона дуже красива, але потребує творчої думки, власної фантазії і становить деяку трудність для початківців.


Вирізна сітка, вишита товстими і тонкими строчи йми.стовпчикам й. Настилають строчкою по контуру сітки, потім тканину розрізують по діагоналях квадрата або діаметрах кола і вирізані куски тканини підвертають, акуратно прогладжуючи краї ножицями. Коли краї підігнуті, прострочують ще раз поруч з першою строчкою. При такому настиланні по контуру край вирізної сітки не розтягається. Після настилання намічають розмір кліток, у даному випадку 0,5 елі, закріплюють нитки в наміченій точці і, повертаючи рукою колесо, натягають стовпчик до протилежного краю сітки, вколюють один раз і, повертаючись назад, натягають ще дві нитки, верхню і нижню. Потім обвивають стовпчик гладдьовим швом, і так по горизонталі і вертикалі.
При перетині нитку треба проводити по прямій нитці, натягнутій для стовпчика, щоб перетин не був грубим.
Коли вишивка заповнена товстими стовпчиками, які утворюють сітку з квадратними клітками, кожну клітку прострочують по діагоналі тонкими строчними стовпчиками в одну і другу сторону. П.ри прострочуванні другий раз на
Вирізна сітка, вишита тонкими строчними стовпчиками. Порядок вишивання цієї сітки такий самий, як і попередньої; різниця полягає в тому, що її заповнюють тільки тонкими строчними стовпчиками і, прострочуючи клітки по діагоналі другий раз, роблять на перетинах всіх стовпчиків кружечки строчкою (рис. 456). Щоб кружечки були товстими і симетричними, натяг верхньої і нижньої ниток повинен бути однаковим. Якщо нижня нитка натягнута дуже туго, її треба попустити, а якщо не дуже туго, верхню нитку треба довести до такого самого натягу. Ці сітки добре поєднуються з ажурною вишивкою (рис. 457).
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (22.03.2014)
Просмотров: 971 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar