Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Мережки
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Мережки.
Мережкою називається ажурна вишивка, для виконання якої нитки тканини витягають в одному напрямі, а ті, що залишилися,    переплітають, створюючи      різноманітні узори.


Вузька білизняна мережка. Цією мережкою (рис. 420) звичайно підшивають краї вишитих виробів. Для виконання ЇЇ витягають з тканини 3—5 ниток, закріплюють нитку без вузла кількома стібками в одній точці і набирають на голку стільки ниток, скільки було витягнуто для мережки. Якщо нитки в тканині одноманітні,
то мережка буде з добрими квадратними поділами. В противному разі на голку набирають стільки ниток, щоб віддаль між залишеними нитками дорівнювала загальній ши<-рині витягнутих. Вишивають мережку справа наліво. Набравши на голку 3—5 ниток, проводять під ними робочу нитку і знову роблять такий самий стібок, вколюючи голку в тканину між стовпчиками і захоплюючи в тканині 2—3 нитки. Якщо мережкою вишивають рубчик біля краю виробу, то за другим стібком не треба вколювати голку в тканину, оскільки тоді мережку вишивають із сторони рубчика з вивороту; щоб на лицьовій стороні не було косих стібків, треба за другим стібком вколювати в край рубчика, не захоплюючи тканини. Другу сторону мережки вишивають з лицьової сторони. Звичайно мережку, розміщену по-середині тканини, а не
біля   рубчика, вишивають   з   лицьової   сторони,   і   косі стібки кладуться на вивороті.


Широка білизняна мережка. Широкою білизняною мережкою (рис. 421) вишивають дитячу постільну білизну: підодіяльники, наволочки, занавісочки, конверти. В цю мережку можна протягнути кольорову стрічку. За допомогою сантиметрової стрічки намічають ширину мережки в 2—3 см. Підрізують нитки по ширині мережки і витягають їх. Потім замережують їх по краях, як звичайну вузьку мережку, набираючи на голку 5—6 ниток. Вишиту таким чином мережку натягають в п'яльці, закріплюють нитку біля краю мережки так, щоб кінець нитки ввійшов у шов, що вишивається (так закріплюють нитку при вишиванні мережок, сіток, фіде-гіщорних робіт), і, відступивши до середини на 5 мм, двома петельками прикріплюють стовпчик до краю мережки. Потім робочу нитку проводять по стовпчику з вивороту, відступивши До середини ще на 5 мм, прикріплюють ще один стовпчик і так до, кінця мережки. Потім прикріплюють нитку з протилежної сторони мережки і вишивають так само, як першу сторону. Після цього мережку можна вважати закінченою, але для того, щоб вона була щільнішою, її треба обвити ниткою!


Мережка, вишита штопальним швом, павутинками і вузликами (рис. 422,а—в). Намічають ширину мережки 2 см, підрізують нитки по ширині мережки і витягають їх. Потім замережують її, набираючи на голку по 3—4 нитки залежно від товщини тканини. На тонкій тканині беруть по чотири нитки, на густій — по три. По підготовленій таким чином широкій мережці можна вишивати різноманітні узори. Для цього мережку треба натягнути в п'яльці і вишивати в них. Дану мережку вишивають за три прийоми:
1.  Закріплюють нитку біля краю мережки з вивороту і проводять по стовпчику до середини мережки; зав'язують двома петельками снопик з восьми стовпчиків і вишивають кружечок штопальним швом; закріплюють нитку за кружечок одним стібком, проводять її з вивороту по стовпчику до краю мережки, потім закріплюють нитку одним стібком за край мережки, переводять її по стовпчику до середини мережки і зав'язують снопик. Так продовжують до кіния мережки.
2.  Відступивши на 3 мм від краю до середини мережки, кількома стібками з вивороту закріплюють нитку і проводять  її  до  протилежного  краю мережки;  прикріплюють нитку до двох стовпчиків і роблять кружечок штопальним швом; переводять нитку і роблять кружечок на наступних двох стовпчиках, і так на всіх стовпчиках у снопику. Виходить чотири кружечки в одному снопику. Потім переводять нитку до протилежної сторони мережки, закріплюють її на двох крайніх стовпчиках дальшого снопика і роблять штопальним швом кружечки на дальших стовпчиках, і так до кінця мережки.


3.  Закріплюють нитку з протилежної сторони мережка: і переводять до снопика так само, як і в другому прийомі. При перетині двох ниток між снопиками роблять вузлик; вузлик повинен бути рельєфним, тому його треба вишивати, зав'язуючи   три петельки.
Мережка, вишита штопальним швом і павутинками (рис. 423, а—г). Підготовляють мережку шириною 2 см і натягають в п'яльці. При вишиванні мережки набирають на голку 4—5 ниток. Вишивають ЇЇ за п'ять прийомів:
1. Кількома стібками з вивороту закріплюють нитку біля краю посередині ширини мережки і проводять нитку до стовпчиків мережки. П'ять стовпчиків зав'язують петелькою у. снопик.   Потім  знову  проводять   нитку   і зав'язують снопик, і так до кінця мережки.
2. Закріплюють нитку, відступивши від першого закріплення до краю мережки на 3 мм, і проводять її до протилежного краю мережки. Закріплюють нитку петелькою біля стовпчика мережки і перевивають всі п'ять стовпчиків, закріплюючи на п'ятому стовпчику.
3.  Відступивши від другого закріплення до краю мережки на 3 мм, закріплюють нитку і вишивають, прокладаючи нитку так, щоб вона перетинала нитки в проміжках між снопиками і відступала від першої нитки до протилежного краю мережки на 3 мм.
4.   Четвертий прийом полягає в тому, що нитку прокладають так само, як у другому і третьому прийомах, лише з протилежної сторони мережки.
5. Нарешті, в п'ятому прийомі нитку прокладають так само, як і в четвертому, відступивши до краю мережки 3 мм, і в проміжках між снопиками, де перетинаються всі нитки, створюють павутинку, вишиваючи кружечок штопальним швом.
Мережка, вишита павутинками і вузликами (рис. 424). Намічають ширину мережки 2 см, витягають нитки і вишивають, набираючи на голку 4—5 ниток. Коли мережка замережена з однієї і другої сторони, ЇЇ треба натягнути в п'яльці і дальше вишивання продовжувати в п'яльцях.
Цю мережку   вишивають за п'ять прийомів:
1.  Зав'язують снопики так само, як і в першій мережці,  але  не з восьми    стовпчиків,    а з   п'яти, і   не  роблять кружечка    штопальним швом.
2.  Закріплюють нитку,!    відступивши     від краю до   середини   ме-редіки на ,3 мм, і проводять її до протилежного краю зигзагоподіб-но: один зигзаг ближче до    середини,     а   другий — ближче до  краю мережки,    перевиваючи в снопику кожний стовпчик.   !.
Нитку   треба закріпити на першому і останньому стовпчиках щоб рисунок після прання не деформувався.
3.  Закріплюють нитку, відступивши від попереднього закріплення на 3 мм ближче до центра, мережки, і проводять ЇЇ паралельно першому ряду.
4.  Закріплюють нитку з протилежної сторони мережки і прокладають її також зигзагами. В проміжках між снопиками, при перетині двох павутинок, зав'язують вузлики двома-трьома петельками. Вузлики треба зав'язувати великі; щоб вони рельєфно виділялися.-
5.  Закріплюють нитку, відступивши на 3 мм досередини мережки від місця закріплення в четвертому прийомі, і проводять її, зав'язуючи вузлики на перетині двох ниток. При цьому в просторі між снопиками       утворюється ромбик   з   вузликів.  Крзї мережки, де підрізані нитки, треба обшити вузьким валиком,   а   якщо   кінець мережки   знаходиться    на середині вишитого виробу, треба, відступивши від валика на 3—4 мм,  вишити куток білою  гладдю;  тоді кінець мережки матиме вигляд   закінченого.


Мережка, вишита штопально-гладдьовим швом. 
Перший варіант. Мережку шириною 2 см по краях набираючи на голку 5-6 ниток залежно від товщини тканини. Коли вся мережка вишита по краях з однієї і з другої сторони, тканину натягають у п'яльці і вишивають рисунок штопально-гладдьовим швом. Відступивши від краю на 3 мм, роблять кілька стіб-ків штопально-гладдьовим швом, прикріплюючи стовпчик до краю, де підрізані нитки тканини; потім проводять нитку до протилежного краю мережки і роблять стільки ж стіб-ків. Потім переводять нитку до центра мережки і вишивають стовпчик в 4—5 стібків залежно від товщини ниток, скріплюючи при цьому два стовпчики мережки (перший стовпчик). Потім захоплюють ще один стовпчик мережки і вишивають другий стовпчик за напрямом до краю мережки. Закінчивши цей стовпчик, проводять нитки по вивороту, вколюючи голку у вишитий стовпчик, і вишивають треті й стовпчик за напрямом до іншого краю мережки. Розпочинаючи вишивати третій стовпчик, його прикріплюють до першого одним стібком, щоб він не відійшов потім при пранні. Закінчивши третій стовпчик, вколюючи в нього голку з вивороту, проводять нитку і вишивають четвертий стовпчик. Потім проводять нитку до краю мережки, скріплюють два стовпчики, і так протягом всього вишивання.


Другий варіант мережки, вишитої штопально-гладдьовим швом (рис. 425,6), аналогічний до першого. Ширина її 3,5 см, і стовпчики, вишиті штопально-гладдьовим швом, будують в три ряди по три стовпчики в шахматному порядку. Можна змінити ширину цих мережок залежно від товщини тканини і ниток. На тонких тканинах при вишиванні тонкими нитками ширина мережки може дорівнювати 2— 2,5 см. При вишиванні штопально-гладдьовим швом голку треба тримати тупим кінцем вперед, щоб не поколоти пальці і прискорити процес вишивання. На рис. 425,а, б цифрами показана послідовність скріплення стовпчиків.
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (20.03.2014)
Просмотров: 1664 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar