Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Машинні шви

Запошивний  шов застосовується при пошитті білизни. Спочатку зшивають на машині два куски тканини так, щоб нижній кусок виступав на 0,5 см. Шов розправляють, частину тканини, що виступає, підги-. нають всередину і прострочують на віддалі 0,1 см від згину.
Підрублювальний шов застосовується при підшиванні низу виробів. Обрізний край підгинається навиворіт на 0,3 см, потім підгинається вдруге на 0,5—1 см і прострочується на віддалі 0,1 см від підігнутого краю.
Вузький шов застосовується при підшиванні оборок, воланів і низу плаття. Виконують цей шов так: обрізний край тканини  підгинають всередину на 0,5 елі і прострочують на віддалі 0,15—0,2см від краю згину, потім край підігнутої тканини зрізують до машинної строчки, підгинають вдруге на 0,15—0,2 см і прострочують з вивороту.

Окантовочний шов застосовується при обробці низу плаття, горловини і зрізу в товстих і сипких тканинах. Низ плаття і горловину обробляють косою смужкою тканини шириною 2 см, яку пристрочують до краю виробу з лицьової сторони, потім обгинають шов зшиву , підгинають обрізний край на 0,5 см і підшивають вручну. При обробці зрізу в товстих і сипких тканинах застосовується також поперечна або поздовжня смужка тканини шириною 2,5—3 см, яку накладають на лицьову сторону до зрізу, пришивають швом шириною 0,4 см, потім обгинають шов зшиву, закриваючи зріз, і прострочують з лицьової сторони біля шва зшиву смужки. Окантований зріз підгинають і підшивають потайними стібками.
Настрочний шов застосовується при з'єднуванні кокетки з виробом, при настрочуванні складок і як оздоблювальний.
Накладний шов застосовується при зшиванні бортової парусини. Для цього зріз одного куска тканини накладають на інший і пристрочують.
Розстрочний шов застосовується у виробах з грубої тканини. Дві деталі з'єднують зшивним швом, потім шов розправляють і по один або по обидва боки з лицьової сторони прокладають строчку. Рельєфний шов застосовується при оздобленні виробу., За зовнішнім виглядом рельєфні шви бувають прямі і фігурні. Шов виконується так: на деталь з вивороту наносять лінію по формі рельєфу, потім деталь складають по крейдяній лінії лицьовою стороною тканини всередину і прострочують по згину на віддалі 0,2—0,3 см від згину.

 

 

 

 

 

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (14.04.2014)
Просмотров: 1754 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar