Запошивний шов застосовується при пошитті білизни. Спочатку зшивають на машині два куски тканини так, щоб нижній кусок виступав на 0,5 см. Шов розправляють, частину тканини, що виступає, підги-. нають всередину і прострочують на віддалі 0,1 см від згину.
Підрублювальний шов застосовується при підшиванні низу виробів. Обрізний край підгинається навиворіт на 0,3 см, потім підгинається вдруге на 0,5—1 см і прострочується на віддалі 0,1 см від підігнутого краю.
Вузький шов застосовується при підшиванні оборок, воланів і низу плаття. Виконують цей шов так: обрізний край тканини підгинають всередину на 0,5 елі і прострочують на віддалі 0,15—0,2см від краю згину, потім край підігнутої тканини зрізують до машинної строчки, підгинають вдруге на 0,15—0,2 см і прострочують з вивороту.
Окантовочний шов застосовується при обробці низу плаття, горловини і зрізу в товстих і сипких тканинах. Низ плаття і горловину обробляють косою смужкою тканини шириною 2 см, яку пристрочують до краю виробу з лицьової сторони, потім обгинають шов зшиву , підгинають обрізний край на 0,5 см і підшивають вручну. При обробці зрізу в товстих і сипких тканинах застосовується також поперечна або поздовжня смужка тканини шириною 2,5—3 см, яку накладають на лицьову сторону до зрізу, пришивають швом шириною 0,4 см, потім обгинають шов зшиву, закриваючи зріз, і прострочують з лицьової сторони біля шва зшиву смужки. Окантований зріз підгинають і підшивають потайними стібками.
Настрочний шов застосовується при з'єднуванні кокетки з виробом, при настрочуванні складок і як оздоблювальний.
Накладний шов застосовується при зшиванні бортової парусини. Для цього зріз одного куска тканини накладають на інший і пристрочують.
Розстрочний шов застосовується у виробах з грубої тканини. Дві деталі з'єднують зшивним швом, потім шов розправляють і по один або по обидва боки з лицьової сторони прокладають строчку. Рельєфний шов застосовується при оздобленні виробу., За зовнішнім виглядом рельєфні шви бувають прямі і фігурні. Шов виконується так: на деталь з вивороту наносять лінію по формі рельєфу, потім деталь складають по крейдяній лінії лицьовою стороною тканини всередину і прострочують по згину на віддалі 0,2—0,3 см від згину.
|