Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Гладдьові шви
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Гладдьові шви
Фестони.   Точність і акуратність в переведенні рисунка на тканину має велике значення  при вишиванні.


Особливо уважнотреба ставитись до переведення на тканину рисунка фестонів, оскільки вони легко деформуються при вишиванні. Обводити їх треба по круглому предмету, який за величиною дорівнює фестонам.
Вишивати фестони на машині можна в двох варіантах: широкі, з настилкою, і вузькі, з прокладанням нитки. Широкі фестони настилають по контуру рисунка строчкою, обшивають строчку вузьким гладдьовим швом, потім увесь простір між контурами застилають косими стібками. Стібки гладі по настилці треба розміщувати перпендикулярно до крайньої лінії виробу. Це необхідно робити, як і в ручній вишивці, для виконання красивих кутів, які з'єднують фестони. Широкі фестони застосовуються в рисунках, які за своїм характером потребують рельєфної гладі (рис. 446,а). Вузькі фестони настилають по контуру строчкою, прокладають нитку по строчці і заповнюють вузьким гладдьовим | швом. Цей вид фестонів рекомендується для вишивання рисунків, які не потребують широкої гладі (рис. 446,6). 


Біла або однокольорова гладь застосовується для вишивання рисунків на тонких тканинах, що просвічуються,—маркізеті, шифоні, тюлі. Для вишивання нею можна брати білі або кольорові нитки світлих тонів і вишивати в одному кольорі. Біла або однокольорова гладь добре поєднується з такими роботами, як ажурні вишивки, мережки, ажурна гладь, філейні вишивки.
Якщо за рисунком потрібна опукла рельєфна гладь, роблять щільну настилку вузьким валиком і заповнюють її косими стібками з таким розрахунком, щоб нитки гладі перетинали нитки настилки. Якщо за характером рисунка< потрібна плоска гладь, настилають лише строчкою. На рис. 447 показано кілька видів гладі.
Прорізна гладь." Техніка виконання цієї гладі залежить від композиції рисунка. Якщо деталі віддалені одна від одної, кожну з них вишивають окремо, якщо ж деталі прилягають, їх вишивають всі одночасно. .

Рисунок з окремими деталями вишивають так: насти-Іають строчкою по контуру кружечка або пелюстки. Потім, зідступивши від краю на 2 мм, тканину вирізують ножиця-І ми і підгинають залишені краї до настилки, після чого їх обшивають вузьким гладдьовим валиком, поставивши і п'яльці так, щоб вишивати зліва направо по горизонталі, вколюючи голку в тканину до себе і від себе в простір, що утворився всередині деталі. Якщо тканина, на якій вишивають ажурну гладь, сипка, в середині деталі тканину вирізують менше. При вишиванні на густій несипкій тканині вирізують більше, оскільки тканина, яка залишилася біля настилки, при. обшиванні країв ущільнить гладдьовий валик і вишивка не буде тонкою.


Після обшивання гладдьовим валиком окремої деталі нитки закріплюють, проклавши біля валика дрібну строчку на віддалі 2—3 мм. Потім питки відтягують до наступної деталі і настилають. Вирізуючи тканину в цій деталі, водночас відрізують нитку, прокладену на поверхні тканини під час переходу від деталі до деталі.
Рисунок з прилягаючими деталями настилають одночасно по всіх деталях, як показано на рис. 448. 
Потім, знявши з машини п'яльці, вирізують тканину в середині кожної деталі, і тканину, що залишилася, підрівнюють конусо-г подібною кістяною або металевою паличкою до настилки. При обшиванні гладдьовим валиком голку вколюють строго за настилку. Тканину, що залишилася після вирізування, підгинають в самій настилці, і вишивка буде тонкою і красивою. Якщо ж тканина вирізана дуже близько до настилки, то при вишиванні вузьким гладдьрвим валиком тканина може висипатися, і тоді треба буде вколювати голку далеко за настилку. При такому виконанні вишивка матиме неохайний вигляд, і робота буде непрактичною.
Деталі рисунка, що прилягають, обшивають гладдьовим валиком спочатку з однієї сторони, а потім з другої. При
цьому одну сторону можна обшивати широким гладдьовим валиком, а другу — вузьким.
Швидку гладь на машині вишивають крупною строчкою в 2—3 мм, яка лягає щільно ряд до ряду (рис. 449). 


Нитки для вишивання швидкою гладдю беруть м'які — муліне, шовк. Цю гладь вишивають кольоровими нитками, Красиво і швидко можна оздобити швидкою гладдю дитячі платтячка, фартушки, тапочки, панамки. Дуже ефектний вигляд матимуть вишиті швидкою гладдю вишні, яблука, полуниці, метелики, пташки. Швидка гладь є допоміжним швом для бісерного шва «строчка завитушками». Нею зображують стебла, рамки та інші прямі лінії.

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (21.03.2014)
Просмотров: 1211 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar