Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Філе-гіпюриі сітки.
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.
 
Філе-гіпюриі сітки.
Якщо сітка не має вишитого рисунка, вона називається філе. Сітка, заповнена різноманітними швами, називається філе-гішорною (рис. 468).
 
 
Філе-гіпюрні сітки можна виконувати -на найрізноманітніших тканинах як білих, так і кольорових, з прямим переплетенням ниток (лляне полотно, батист, маркізет та ін.). Для виконання філе-гіпюрної сітки можна використати дрібну і крупну канву, на якій вишивають без попереднього витягування ниток тканини. Можна також сітку сплести, а потім по ній вишивати на машині.
Для виконання сітки і нанесення на неї різноманітних рисунків на машині нитки треба підбирати залежно від характеру роботи. Найзручнішими є звичайні матові котушкові нитки, шовк на котушках або трубочках, тонкий шовк у мотках. Верхня і нижня нитки повинні бути однаковими. Філейну сітку вишивають і плетуть різноманітними за величиною клітками. При вишиванні філейною сіткою покривал, накидок, занавісів, скатертей розмір кліток може бути до 1 см.
Для визначення кількості ниток, які треба витягнути і залишити у філейній сітці, беруть лінійку, вимірюють клітку в рисунку, потім цей розмір переносять на тканину, і скільки ниток даної тканини вміститься в цьому розмірі клітки, стільки їх і витягають. Кількість витягуваних ниток змінюється залежно від товщини тканини.
 
 
 
Для основи сітки треба залишати від трьох до п'яти ниток; менш трьох ниток залишати не можна, оскільки сітка при натягуванні її в п'яльцях сплутається.Коли в сітці витягнуті нитки по .горизонтальних лініях, по вертикальних лініях витягають стільки ниток, скільки поміститься в п'яльцях, щоб зберегти поза п'яльцями сітку, яка під час вишивання може деформуватися.
Обвивати сітку на машині треба зліва направо не дуже густим гладдьовим валиком, повертаючи при цьому п'яльці. Сітку обвивають спочатку по горизонтальних лініях, а потім по вертикальних. При перетині двох ліній у кутах квадратів нитки треба переводити не через кут, а по рівній нитці основи сітки. Залежно від сипучості тканини краї сітки обшивають вузьким або широким гладдьовим валиком. Роботу не треба знімати з п'ялець, поки вона не буде закінчена. Натяг нижньої нитки повинен бути дещо тугішим, ніж верхньої, і обидві нитки повинні бути такими тугими, щоб гладдьовий валик красиво лягав по основі сітки. По філейній сітці можна вишивати рисунки різноманітними швами, тоді роботи набирають філе-гіпюриого вигляду. Найпоширеніший вид шва при вишиванні по філейній
сітці — • штопальний шов. По великих клітках його вишивають у вигляді нещільного тканинного шва, прострочуючи клітку в одну й другу сторону. По дрібних клітках його вишивають у вигляді глад-дьового шва, вколюючи голкою один раз в клітку,
другий раз за клітку, і так чергують уколи, поки клітка не буде заповнена вся. Так вишивають на машині строчний штопальний і штопально-гладдьовий шов.
Товсті стовпчики у філе-гіпюрній вишивці треба спочатку наслати і, залежно від товщини нитки, прострочити 3 — 5 раз, після чого обшити гладдьовим швом; потім поряд наслати і обшити ще один стовпчик. Після такого настилання плоский стовпчик вишивають што-пально-гладдьовим швом, з'єднуючи обидва стовпчики настилки одним уколом голки між стовпчиками. Решту кліток цього рисунка заповнюють строчною павутинкою. При перетині двох павутинок всередині клітки роблять вузлик, вколюючи голку 5 — 7 раз залежно від товщини нитки (рис. 469).
 
 
Край філе-гіпюрної сітки (рис. 470) вишивають так: підготовляють сітку по краях за лічбою кліток, обвивають її гладдьовим валиком і вишивають всі клітки штопальним швом. Потім заповнюють клітки, у яких на рисунку показані павутинки. Краї, де треба вирізати фестони, обшивають гладдьовим валиком з прокладанням нитки. Нитка для прокладання повинна відповідати товщині тканини і ниткам, якими заповнюють сітку. Філе-гішорною сіткою {рис. 471) добре вишивати накидки, доріжки, салфетки, занавіски.
 
 
Розпочинаючи вишивання, треба скласти тканину вчетверо, намітити середину і від середини починати витягувати нитки. Коли середина вишита, треба відступити і витягнути кутки, потім прошву і краї. Віддаль від середини вишивки до кутів, а потім до прошви і краю треба розрахувати так, щоб невишитої тканини залишилося менше, ніж вишитої. Тоді виріб матиме ажурний і красивий вигляд. Краї вишитих філе-гіпюрною сіткою прошивок і кутів можна обшивати вузьким гладдьовим валиком або (лише там, де підрізані нитки) широким валиком.
 
 
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (25.03.2014)
Просмотров: 1389 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar