Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Білизняні сітки з крупними клітками.
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.
 
Білизняні сітки з крупними клітками.
Білизняні сітки з крупними клітками застосовують для оздоблення тонкої столової і постільної білизни. На відміну від прошв їх можна вишивати різними за формою, оскільки вони мають дрібний, що часто повторюється, малюнок. Сітка,     вишита    тонкими   строчними аавутинками і  гладдьовими потовщ е н н я м й. Цю сітку (рис, 465) можна вишивати шириною в три-п'ять кліток при ширині кліт. ки 1—1,5см. Якщо треба зробити її ширшою, то додають ще кілька рядів.
 
 
Сітку підготовляють так: висмикують нитки тканини по вертикалі і горизонталі. Лічба ниток визначається розміром кліток. Визначають розмір клітки і лічать, скільки ниток даної тканини вмістилося в 1—1,5 см, стільки ж висмикують на продовженні всієї сітки.
Після вимірювання клітки від кута підрізають, наприклад, 22 нитки, і залишають в проміжках по 22 нитки. Підготовлену сітку натягують у п'яльці і вишивають тонкими строчними павутинками. Прострочуючи по середині кліток вертикалі і горизонталі, поділяють залишені нитки тканини на половину і закріплюють трьома-п'ятьма стіб-ками кожний снопик. Після цього прострочують по діагоналі кожну клітку як вільну, так і залишену з тканини. При прострочуванні по клітці з тканини роблять гладдьові потовщення 8—10 уколами голки. Спочатку строчать до середини клітки, а потім повертаються і від середини вколюють у кут клітки, після чого знову в середину, і так голкою роблять 8—10 уколів.
Прострочуючи по діагоналі другий раз, крім гладдьо-вих потовщень, у клітках з тканини роблять кружечки у вільних клітках. Коли вся сітка вишита, краї обшивають вузьким гладдьовим валиком. Сітка, вишита щільними стовпчиками і тонкими строчними павутинками (рис. 466). Ширина сітки така сама, як і попередньої, а розмір кліток трохи зменшується (розмір кліток 8—12мм). Вишивати починають з розділу залишених ниток на половину. Потім закріплюють нитки біля краю сітки і ділять сторону витягнутої клітки пополам. Злегка похитуючи колесо машини правою рукою, натягують нитки до середини протилежної сторони клітки. Захоплюють половину залишених ниток тканини і, не закріплюючи їх, вколюють один раз у точку закріплення і натягують нитки до середини протилежної сторони наступної клітки, потім повертаються і захоплюють другу половину залишених ниток тканини (рис. 466,а). Поділивши таким чином ряд кліток, натягнуті нитки обшивають гладдьовим швом (рис. 466,6), який надає сітці щільність і практичність.
 
 
Після вишивання щільних стовпчиків по горизонталі і вертикалі кожну клітку прострочують по діагоналях (рис. 466,е). Прострочуючи у висмикнутих клітках другий раз, на перетині строчок роблять вузлики 3—5 уколами голки. Край сітки обшивають вузьким гладдьовим швом.
Сітка, вишита тонкими строчними павутинками. Розмір кліток у цій сітці, як і в попередній,—8—12мм, розмір ниток, що залишаються, наполовину менший. Вишивати починають з обвивання залишених ниток по горизонталі і вертикалі (рис. 467,а).
 
 
Потім прострочують по діагоналях кліток і, прострочивши другий раз, роблять кружечки в середині вільних кліток (рис. 467,6). Краї обшивають вузьким гладдьовим швом.
Ця сітка також щільна, і тому її вишивають на лляному полотні, мадаполамі та ін.
 
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (25.03.2014)
Просмотров: 854 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar