Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Ажурні вишивки
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Ажурні вишивки.
Ажурну вишивку можна вишивати вузьким гладдьовим швом з прокладанням і без прокладання нитки, широким гладдьовим швом з щільним настиланням і різкими контрастними переходами від вузької до широкої гладі, із стовпчиками та павутинками і без них. Стовпчики, які з'єднують .деталі рисунка, виконують по-різному: на тонкій тканині досить натягнути нитки один раз, тобто дві нитки, верхню і нижню, і обшити їх гладдьовим швом; на густій тканині треба натягнути нитку два-три рази, буде чотири—шість ниток. Виконуючи тонкий або товстий стовпчик, можна робити маленькі петельки або вузлики по боках стовпчиків. Це надає рисунку більш зібраний, гіпюрний вигляд. При вишиванні стовпчиків прокладають нитку і під час обвивання стовпчика гладдьовим валиком накидають прокладувану нитку на швейну голку один раз і прикріплюють до стовпчика двома уколами. Після цього виймають голку і продовжують обвивати стовпчик до наступної петельки.
Вузлики вишивають так: при обвиванні стовпчика роблять три воздушних петельки в сторону від стовпчика, а четвертою прикріплюють їх до стовпчика, утворюючи вузлик.
Ажурна вишивка без стовпчиків і павутинок. Для цієї вишивки (рис. 453,а) 


треба підбирати рисунок, в якому деталі щільно прилягають одна до одної. Обшивають деталі вузьким гладдьовим валиком. Для закріплення двох прилягаючих ліній роблять три-чотири проколи голкою між лініями, з'єднуючи їх што-пально-гладдьовим швом і не виходячи за контур глад-дьового шва. Для практичності можна прокладати нитку так само, як і при вишиванні фестонів вузькою гладдю.


Особливо нарядний вигляд має вишивка без стовпчиків і павутинок у поєднанні з гладдьовою і парчевою вишивкою, її вишивають так: там, де на рисунку зазначена рельєфна гладь, настилають дрібною строчкою, потім строчку обшивають вузьким гладдьовим валиком і весь простір між вузькими гладдьовими валиками заповнюють косими стіб-ками, а там, де на рисунку не зазначена гладь, настилають строчкою, і так настилають весь рисунок. Потім його обшивають вузьким і широким гладдьовим швом.
Треба пам'ятати, що при вишиванні на тонких шовках натяг обох ниток повинен бути слабкішим, ніж при вишиванні на густих тканинах. Тому, встановивши натяг нижньої нитки для вишивання на тонких тканинах, верхню нитку треба весь час регулювати: для широкої гладі попускати її, для вузької — натягати.
Особливо нарядний вигляд має ажурна   вишивка без стовпчиків і павутинок на шовкових виробах — платтях, блузках, комірцях. Рисунок для цих виробів треба підбирати з дрібних деталей, щоб ажур не був крупним. Після вишивання гладі її можна з однієї сторони відтінити пар-.чею в тон кольору тканини.


Ажурна гладь із стовпчиками (рис.  453,6).  
Особливість цієї  вишивки полягає в тому, що стовпчики не перетинають один одного і контур обшивається тонким гладдьовим валиком. Наносять рисунок на тканину, причому всі контури обводять один раз і натягають в п'яльці. Настилають строчкою по контуру, вирізують тканину між контурами рисунка так, щоб на цій площі вмістилися два-три стовпчики. Вирізувати тканину дуже близько до настилки не треба, оскільки при обшиванні країв тканина може розійтися і рисунок втратить форму, тому при вирізуванні треба відступити від контура на 1—2 мм. Потім, закріпивши нитку в точці, у якій по рисунку намічений стовпчик, натягають нитки два рази, трохи повертаючи колесо правою рукою, і обшивають їх гладдьовиїа швом. При тугому натягу нитки в човнику нитки гладі повинні щільно прилягати одна до одної, і тоді стовпчик буде красивим і міцним. Якщо всі стовпчики вишиті, обшивають край. Така послідовність вишивання дає .можливість спочатку відрегулювати верхню нитку для виконання красивих стовпчиків, а потім попустити її для обшивання країв.
При виконанні стовпчиків треба переходити від стовпчика до стовпчика строчкою по настилці. При настиланні натяг верхньої нитки повинен бути таким тугим, щоб нижня нитка щільно прилягала до тканини, а при обшиванні стовпчиків — дещо слабкіше. Якщо вишивають тонкими по відношенню до тканини нитками, то спочатку обшивають одну сторону контура гладдьовим валиком, а потім вирізують акуратно тканину і стовпчик натягають три'рази. Обвиваючи стовпчик, обшивають при цьому і другий край, переходячи від стовпчика до стовпчика.
Закінчивши вишивати, виріб треба випрати, злегка підкрохмалити і, віджавши в сухому рушнику, прасувати вологим з вивороту до повного висихання вишивки; потім злегка пропрасувати з лицьової сторони, не натискуючи на рисунок, а потім знову з вивороту, щоб рисунок був рельєфнішим.
Ажурна вишивка із стовпчиками і павутинками. Рисунок, у якому стовпчики, перетинаючи один одного, утворюють павутинку з кружечком з ниток у центрі, а контур обведений двома лініями і заповнюється широкою гладдю, складний (рис. 453,в). Настилка складного рисунка ажурної вишивки із стовпчиками і павутинками виконується так. Спочатку строчать по контуру, потім строчку обшивають вузьким гладдьовим валиком і весь простір між гладдьовими валиками застилають косими стібками. Чим акуратніша настилка, тим рельєфні-ша і красивіша вишивка. Коли настилка зроблена по всьому рисунку, вирізують тканину у тих місцях, де по рисунку зазначені стовпчики, і роблять стовпчики і павутинки.
Є три види павутинок.
1. Вирізують тканину і проводять стовпчик, розділивши вирізаний простір пополам. Другий стовпчик натягають так, щоб він перетинав перший стовпчик під прямим кутом. У точці перетину не треба робити гладдьового валика, а нитку переводять по нитках, натягнутих для стовпчика. Потім роблять ще кілька стовпчиків. Останній стовпчик обвивають до середини, де перетинаються всі стовпчики,} роблять кружечок строчкою круг перетину, а потім, обвиваючи другу половину стовпчика, виводять нитки до других деталей рисунка.
2.  Якщо площа, яка заповнена стовпчиками, дуже велика,  в  центрі   цієї  площі   зарисовують   кружечок,   по ньому настилають строчкою, потім всі строчки прикріплюють до кружечка. Коли натягнутий останній стовпчик, кружечок обшивають тонким гладдьовим швом і, обвиваючи стовпчик, виводять нитки до наступних деталей рисунка. Тканина в центрі кружечка залишається.
3.  При виконанні третього виду павутинок перед обшиванням кружечка тканину з нього вирізують і обшивають його гладдьовим валиком;   тоді   павутинка буде ажурнішою.


Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (22.03.2014)
Просмотров: 1114 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar