Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Ажурна вишивка
Ручне вишивання. Ексклюзивна техніка - ручна вишивка 1959р.

Ажурна вишивка з стовпчиками і павутинками.
Ажурна вишивка, в якій деталі рисунка з'єднуються стовпчиками і павутинками з ниток, здавна називається ришельє. Така вишивка, в основному, складається з обшитих петельним швом контурів рисунка, стовпчиків і павутинок, які з'єднують деталі рисунка. Нанесені на тканину контури рисунка для ажурної вишивки повинні мати подвійну лінію. Настилають рисунок по контуру швом «вперед голку» дрібними стібками. Потім у тих місцях, де на рисунку показана гладь, настилають між контурами рисунка великими стібками. Зробивши настилку по всьому рисунку, починають виконувати стовпчики і павутинки. Стовпчики і павутинки вишивають різно: на тонкій тканині вишивають стовпчики, обвиті через край, для чого треба натягнути нитку і, повертаючись назад, обвити її (рис. 419,а). Якщо стовпчики вишивають петельним швом, то натягають кілька ниток і обвивають їх (рис.419,6). 


Нарешті стовпчики можна вишивати штопально-гладдьовим швом;, для цього натягають 2—4 нитки, розділяють їх і обвивають, вколюючи голку між нитками. Виконаний штопально-гладдьовим швом стовпчик має плоску форму, причому він дуже міцний і не скручується під час прання (рис. 419,е).
Нескладний рисунок ажурної вишивки складається лише з стовпчиків і вузького петельного шва. У складному рисунку стовпчики, перетинаючи один одного, утворюють павутинку з кружечком у центрі, і контур рисунка обведений двома лініями, які заповнюються широкою гладдю. Ажурна вишивка з стовпчиками і павутинками показана на рис. 418,г. Петельний шов повернений петелькою до стовпчиків, оскільки тканина під стовпчиками вирізується. Нитку, як звичайно, закріплюють без вузла швом «вперед голку» між контурами рисунка.
Ажурну вишивку можна виконувати на тканині будь-якого кольору і якості. Нитки треба брати одного кольору для кожного виробу. Закінчену роботу спочатку треба попрати, трохи підкрохмалити і віджати в сухому рушнику, потім випрасувати не дуже гарячим утюгом з'вивороту до повного висихання, а потім трохи пропрасувати з лицьової сторони і знову для рельєфності пропрасувати з вивороту. Після цього можна вирізувати ті місця тканини, які знаходяться під павутинками. Вирізувати треба біля петельного шва так, щоб нитки вишивки не були підрізані і тканина не проглядала у вирізаних місцях.

Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (19.03.2014)
Просмотров: 1335 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar