Главная страница Журнал магазина о женской моде
Главная » Статьи » Интересно об одежде

Аплікації
Аплікації
Кольорова аплікація. Вишивання кольорової аплікації (рис. 472, /, 2, 3) полягає в тому, що на
основній тканині прикріп-люють кусочки іншої тка-нини, різної за кольором і якістю. Кольорову аплікацію застосовують для вишивання подушок, портьєр, килимків, а також для оздоблення жіночих і дитячих платтів. Для аплікації можна використовувати маленькі кусочки різноманітної тканини: крепдешину, креп-сатину, оксамиту, полотна, сукна, шкіри. Треба, щоб аплікація була добре підібрана за якістю і кольором. По шерсті добре вишивати аплікації з оксамиту, креп-сатину на блискучу сторону. Колір аплікації для оздоблення верхніх платтів повинен бути в тон тканини. Добре брати колір, темніший за тканину, якщо тканина для плаття не дуже темна. Інакше для аплікації треба підбирати тканину, світлішу за тоном, але не таку, яка різко виділяється. Добре прикрашають аплікацію стібки з кольорового шовку. Ці стібки можна також вишивати золотом і сріблом, накладаючи парчеву нитку і прикріплюючи її строчкою шовком кольору золота і срібла.
 
 
Якщо аплікації з густої тканини вишивають на машині, рисунок, нанесений на папір, приметують до тканини і, натягнувши в п'яльці, обшивають строчкою. Потім строчку обшивають вузьким валиком. Якщо кусок тканини, з якої вишивають аплікацію, невеликий, його треба обшити навколо іншою тканиною, щоб була можливість натягнути його в п'яльці. Колір ниток треба підбирати в тон аплікації. Якщо аплікації прикрашаються золотими або срібними нитками, вишиту гладдю роботу знімають з п'ялець і натягають знову в п'яльці лицьовою стороною до стібкової пластинки. На шпульку намотують парчеву нитку, вкладають у човник і роблять натяг нитки в човнику вільним. Потім з вивороту прострочують ті місця, які бажано оздобити парчевою ниткою; наприклад, у листочках добре підкреслити блискучою ниткою жилочки, а також відтінити одну сторону листочків. Після цього аплікацію вирізують і приметують до плаття, а потім з вивороту пришивають косими стібками, прикріплюючи аплікацію за вузький валик. Цю роботу треба виконувати вручну тонкою голкою і нитками в тон плаття.
При виконанні аплікації з тонких тканин рисунок наносять на тканину, з якої будуть робити аплікацію, потім приметують по прямій нитці до тканини, на якій вишиватимуть аплікацію. Обережно натягають у п'яльці, щоб тканина не розтягнулась, настилають строчкою і обшивають вузьким гладдьовим валиком і рельєфною гладдю. Коли робота закінчена, гострими ножицями вирізають в п'яльцях тканину поза рисунком.
Якщо аплікація призначена для оздоблення альбома, папки для газет, а також килимків і панно, кусочки тканини приклеюють клеєм на тонкий папір1. Клей тонким шаром наносять щіточкою на папір і вкладають на ньому кусочки тканини, прогладжуючи їх сухою ганчіркою по поздовжній нитці, щоб вони щільно пристали до паперу, і висушують їх під пресом.
Рисунок в цілому переводять на фон, а на заготовки аплікацій переводять деталі рисунка, вирізують їх і наклеюють на фон. При цьому є можливість пелюстки однієї квітки зробити різного кольору і використати найменші кусочки тканини, які підійдуть за тоном, оскільки тканина, наклеєна на папір, не сипеться. Після цього виріб з вивороту пропрасувати не дуже гарячим утюгом, натягнути в п'яльці і, обстрочивши навкруг, обшити різними гладдьо-вими швами (рис. 472).
Білизняна аплікація — це дуже витончена вишивка для тонкої білизни. Вишивати білизняну аплікацію на машині можна двома способами.
Перший спосіб. Нанести рисунок на тканину через копіювальний папір, потім з вивороту підшити кусок кольорової шовкової тканини світлого тону. Добре для цього використати прозорі тканини: креп-жоржет, маркізет, тюль. Підшиту так тканину натягають у п'яльці, після чого по контуру рисунка настилають строчкою, а на гладдьових опуклих місцях — тонкими валиками і косими стібками. Після настилання вирізують тканину у тих місцях, де вона в рисунку є фоном. Таким чином, кольорова тканина, що залишилася і була підшита, створює кольоровий фон, а рисунок на кольоровому фоні залишається з тієї самої тканини, з якої готовиться виріб.
Коли тканина вирізана, всі потовщені місця в рисунку вишивають гладдю і тонким валиком. Якщо в рисунку немає потовщених гладдьових місць, весь рисунок вишивають тонким валиком.
Другий спосіб. Настилають весь рисунок і вишивають гладдю або тонким валиком, а потім вирізують тканину. При цьому способі треба дуже акуратно вишивати гладь і гострими ножицями підрізати тканину так, щоб не залишалося ниток тканини по краях вишивки. Цей спосіб гарантує практичність роботи, і рисунок не деформується.
Білизняну аплікацію (рис. 473) можна поєднувати з білою гладдю.
 
 
Після того як деталі рисунка вишиті аплікацією і вирізана тканина, рисунок для вишивання білою гладдю накладають на роботу і наносять через копіювальний папір на кольоровий фон деталі рисунка, які вишивають гладдю. Біла гладь надає вишивці -зібраного, компактного вигляду. Білизняною аплікацією рекомендується вишивати тонкі накидки (рис. 474), покривала на ліжка, занавіски на вікна, нічну і денну жіночу білизну.
Аплікація по тюлю. Для вишивання аплікацією по тюлю (рис. 475) треба мати тонкі шовкові або напівшовкові нитки. Якщо вишивку виконують на тонкому тюлі, для аплікації треба брати батист, білизняний шифон, а  для  густішого тюлю — полотно,   мадаполам.   
 
 
Рис. 475. Аплікація по тюлю.          Рис. 476. Тюльова аплікація.
наносять на тканину, призначену для аплікації, приметують її на тюль, натягають в п'яльці і настилають строчкою. Широкі гладдьові місця треба настилати вузьким валиком і косими стібками. Потім вирізують тканину поза рисунком, обшивають весь рисунок гладдю, і роботу вважають закінченою.
Тюльова аплікація
Тюльову аплікацію застосовують для оздоблення блузок, дитячої та жіночої білизни. Рисунок наносять на тканину, тюль приметують з вивороту, натягають в п'яльці, настилають строчкою, а потім у деталях рисунка вирізають основну тканину і вишивають весь рисунок гладдю з вузьким гладдьовим швом (рис. 476).
 
 
Категория: Интересно об одежде | Добавил: master1 (25.03.2014)
Просмотров: 1800 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar